Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30154 miejsce

“Zostań Aniołem” wspaniała akcja twórców musicalu "Okruchy Życia"

Musical “Okruchy Życia”, którego producentem jest Stowarzyszenie Teatralne INGENIUM z Gdańska zaprasza na Wielki Koncert w Sali Kongresowej w Warszawie dnia 24 września 2010 roku pod hasłem “Zostań Aniołem”

Wykonawcy Musicalu "Okruchy Życia" Karola Świtajskiego / Fot. Kama TrojakMusical “Okruchy Życia”, którego producentem jest Stowarzyszenie Teatralne
INGENIUM z Gdańska zaprasza na Wielki Koncert w Sali Kongresowej w Warszawie dnia 24 września 2010 roku pod hasłem “Zostań Aniołem”.

Twórcą muzycznego spektaklu, reżyserem i kompozytorem jest Karol Świtajski wybitny artysta i pedagog, który wzorując się na zagadnieniach wspaniałego wychowawcy warszawskich dzieci Janusza Korczaka napisał scenariusz do musicalu. Musicalu, w którym to młodzi bohaterzy opowiadają o swoich codziennych problemach, trudnościach i zmaganiach, których nie dostrzegają często ich najbliżsi - rodzice. Nad tym projektem Karol pracował bardzo długo, konsultował fragmenty powstałego materiału z pedagogami, nauczycielami i opiekunami, którzy opiekowali się nie tylko tzw. ”łatwą młodzieżą”, ale również młodymi zagubionymi dziećmi, które z jakiś powodów “wylądowały” w zakładach opiekuńczych, czy domach dziecka.

Karol Switajski od wielu lat współpracuje z młodumi ludźmi, to właśnie On jest twórcą takich muzycznych wydarzeń jak “Jarmark Wiosenny”, “ Karol Świtajski i przyjaciele”, “ Świetlane życzenia”, “ Wiosenne marzenia”, koncerty “rocko-polo”. Wystepował i prowadził “ Jarmark Dominikański”, “Piosenki nie tylko dla dzieci” i wiele innych muzycznych festiwali. Jego utwór “Tak to jest” brał udział w preselekcjach do konkursu Eurowizji w 2006 roku. Jako multi-instrumentalista ma na swoim koncie wiele projektów muzycznych, które dzisiaj śpiewają nie tylko młodzi ludzie, ale również starsze pokolenia.

Po raz pierwszy w historii polskiego musicalu ktoś postawił na młodych aktorów, bo tak już można powiedzieć o tych dzieciakach, które zadebiutowały na scenie po wielu miesiącach ćwiczeń śpiewu, dykcji i układów choreograficznych. Trzeba tutaj dodać, iż castingi do tej produkcji były przeprowadzane w całej Polsce, a zajęcia z dziećmi były prowadzone indywidualnie. Po wyselekcjonowaniu wszystkich dzieci została około setka milusińskich, których trzeba było ze sobą jakoś zapoznać i zgrać. W lutym tego roku podczas ferii zimowych Karol Switajski zorganizował wyjazd dla dzieci i muzyków do Kudowy Zdrój, gdzie oprócz ciężkich prób wszyscy korzystali z uroków górskich atrakcji, zdobywając jaskinie czy wysokie szczyty. Wyjazd mógł się odbyć dzięki upartości Karola, wtedy w jego sukces wierzyła tylko garstka otaczających go osób. Tutaj należy podkreślić że Karol sam zdobywał pieniądze i szukał sponsorów na wyjazd dzieciaków, twierdząc że to nie problem wyciągnąć od rodziców pieniądze na wyjazd. Problemem byłoby podzielenie grupy na bogatych i biednych, ponieważ nie wszystkich rodziców stać byłoby na to, aby zabezpieczyć wyprawę dzieci na musicalowe zgrupowanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Świetna inicjatywa. Oby takich więcej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5* Fajna sprawa ten musical. Pozdrowienia dla pana Karola :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.