Facebook Google+ Twitter

Zostań bohaterem – zgłoś się do Akademii Przyszłości

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-10-08 18:18

Kuba ma 9 lat i swego osobistego bohatera. Od roku jest nim Krzysztof, student informatyki i wolontariusz AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Dzięki niemu chłopiec wreszcie wygrał z tabliczką mnożenia.

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI rozpoczęła rekrutację wolontariuszy do pracy z dziećmi, które mają problemy w szkole i przez to nie wierzą siebie. W tym roku szkolnym pomoc osobistych tutorów, wolontariuszy otrzyma ponad 1200 uczniów z 20 miast w Polsce: Warszawy, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Torunia, Bydgoszczy, Kielc, Lublina, Oleśnicy, Katowic, Sosnowca, Oświęcimia, Sanoka, Gdańska, Gdyni, Spotu, Radomia, Mysłowic, Nysy i Łodzi. Wszędzie tam dzieci czekają na swoich bohaterów.

Dzieci, które źle się uczą, często równie źle zaczynają o sobie myśleć. Potem przegrywają z innymi również w dorosłym życiu na przykład nie mogąc znaleźć pracy. Dlatego Stowarzyszenie WIOSNA co roku szuka wolontariuszy, którzy pomogą im uwierzyć w siebie.

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI jest szansą na to, aby dziecko uwierzyło w swoje możliwości i zainspirowane chciało stać się kimś. Projekt jest kierowany do dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów. W AKADEMII mają szansę na to, by poczuły, jak wiele mogą osiągnąć.

Przez cały rok szkolny dzieci pracują pod kierunkiem indywidualnych tutorów, czyli specjalnie wyszkolonych wolontariuszy. Najczęściej zostają nimi studenci. Wolontariusz – tutor spotyka się z dzieckiem jeden raz w tygodniu i pracuje z nim przez 60 – 90 min nad bieżącymi problemami z jednego przedmiotu szkolnego. Pomagając dzieciom w nauce, tutorzy przywracają im zarazem wiarę we własne siły i możliwość przezwyciężenia barier biedy, apatii, konfliktów rodzinnych.

Poza pracą z dziećmi wolontariusze biorą też udział w ciekawych szkoleniach, a nawet awansują przechodząc kolejne stopnie wtajemniczenia, mogą się sprawdzić jako liderzy, eksperci, trenerzy czy koordynatorzy.
„W ten sposób studiuję dużo więcej niż jeden kierunek mówi Krzysztof. Robię coś dobrego dla innych, a dodatkowo zdobywam doświadczenie, stawiam na swój rozwój i poznaję ciekawych ludzi. Wolontariat to dla mnie przygoda życia!”.

W tym roku szkolnym AKADEMIA szuka wolontariuszy dla ponad 1200 dzieci.Zgłoś się już dziś! Szczegóły na www.akademiaprzyszlosci.org.pl

Dodane przez: Piotr JaguśDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.