Facebook Google+ Twitter

Zostań Bronkiem i poznaj warszawską Pragę

Jesteś przyjezdny i nie znasz warszawskiej Pragi? Mieszkasz w stolicy, ale niechętnie odwiedzasz tę dzielnicę? Chciałbyś ją poznać, ale odstraszają Cię nie zawsze pochlebne opinie na jej temat?

 / Fot. Screen ze strony http://www.infopraga.com.pl/Praga/infopraga%20wejscie.htmlZanim się tam udasz, możesz poznać ją.... wirtualnie. Choć o powstaniu gry już wspomniano, warto poświęcić jej więcej uwagi.

Wykonawcy projektu organizacji pozarządowej Stowarzyszenie Monopol - InfoPraga, zajmujący się kulturowym ożywianiem i promowaniem Pragi wśród przyjezdnych, wpadli na pomysł, by poprzez formę rozrywki zachęcić ludzi do częstszego odwiedzania tego miejsca.

Jak zapewnia Katarzyna Sawko - jedna z wykonawczyń projektu, pomysł okazał się doskonały, bo już w pierwszym tygodniu w grę zagrało 60 tys. internautów.

Każdy z użytkowników ma możliwość wcielenia się w postać Bronka, chłopca, któremu wuj powierza, wydawałoby się bardzo prostą, misję kupienia brylantyny na targu. To nieskomplikowane zadanie okazuje się jedynie wstępem do przygód jakie czekają na chłopca. Wszystko rozgrywa sie oczywiście w praskim otoczeniu, oddającym klimat tego miejsca.

- Grafik, który wykonał grę od strony technicznej, bardzo dobrze zna Pragę. Wszystkie wykorzystane przez niego zdjęcia są autentyczne, dlatego też wydaje nam się, że klimat tego miejsca udało się przenieść do świata wirtualnego - uzasadnia pani Katarzyna.

Autorzy udostępnili nam cztery plansze. Wybór miejsc, które w grze mamy możliwość obejrzeć jest wyborem zupełnie subiektywnym. Padło na bazar Różyckiego, będący niejako wizytówką dzielnicy, cerkiew - jako element wielokulturowy czy zajezdnię tramwajową na Kawęczyńskiej. Mapa z planszą zręcznościową pojawiła się na zamówienie dzieci praskich, do których za pomocą właśnie tej gry starają się dotrzeć twórcy pomysłu.

Gra dostępna jest na stronie Infopragi

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

(+) dla autorki artykułu i (+) dla autorów gry.
Uwielbiam tę dzielnicę Warszawy :) Jest cudowna....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też miałam problemy z grą...ale to chyba raczej wynika z tego, że gry komputerowe generalnie są dla mnie zagadką:) Więc Bartku nie jesteś sam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zagrałem w grę - albo jestem tępy i nie potrafię grać albo z tą grą coś nie tak.. hehe..
Plus za artykuł :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prawie wirtualna turystyka. Mogłoby być jej więcej w sieci, bo przecież człowiek nie wszędzie da radę pojechać. Dzielnice, miasta i wirtualny przewodnik oprowadzający po nich. To może, ale nie musi być gra. + za przedstawienie zaistniałej możliwości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

j.w

Komentarz został ukrytyrozwiń

ciekawie.. zasłużony PLUS

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.