Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16542 miejsce

Zostań darczyńcą Szlachetnej Paczki!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-12-09 13:33

Szlachetna Paczka jest nowatorską akcją społeczną, organizowaną przez Stowarzyszenie WIOSNA już po raz ósmy. Razem z nami stwórz sieć pośredników dobroczynności.

Naszym pierwszym zadaniem było zebranie grupy osób z naszych rodzinnych miast, które chciałyby zorganizować razem z nami paczkowy sztab. W moim mieście udało nam się zebrać dopiero na początku listopada. Wówczas spotkaliśmy się po raz pierwszy i już wtedy wiedziałam, że jesteśmy grupą osób zmobilizowanych i chętnych do pomocy. Nie rozczarowałam się!

Zakończyliśmy już odwiedziny u rodzin potrzebujących w naszym mieście, sporządziliśmy ich opisy i listy potrzeb, wreszcie zamieściliśmy je w internetowej bazie Szlachetnej Paczki. Teraz czekamy na osoby wyjątkowe, które chcą tym rodzinom pomóc, które chcą podzielić się z nimi uśmiechem w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Adresy rodzin w trudnej, często dramatycznej sytuacji materialnej, pozyskaliśmy z różnych źródeł, m.in. od pedagogów szkolnych, księży, oddziałów Caritasu, kuratorów sądowych, ośrodków pomocy społecznej, znajomych. Mój sztab pozyskał 38 takich adresów. Podczas odwiedzin u rodzin spotykaliśmy się z bardzo serdecznym, ciepłym powitaniem, szerokim uśmiechem, ale nie obyło się także bez łez wzruszenia, zasmucenia swoją trudną sytuacją.
 / Fot. Screen ze strony http://szlachetnapaczka.pl/
Rodziny najczęściej potrzebują podstawowych artykułów spożywczych, jak tłumaczą - "bo nie mają za co urządzić świąt Bożego Narodzenia". Mile widziana jest zawsze odzież i obuwie, także używane, ale w dobrym stanie. Często nie stać ich na zakup pralki, lodówki, kuchenki, telewizora, mebli, pościeli, ręczników. Może ktoś chciałby im to podarować? Zawsze pytamy także o marzenia dzieci, bo to przecież one z niecierpliwością czekają na prezenty pod choinką.

Najważniejsze jest to, że darczyńca sam wybiera z bazy rodzinę, której chce pomóc i tym samym robi paczkę specjalnie dla niej. Wielu potrzebujących nigdy w życiu nie otrzymało prezentu. Zadowalają się tym, co innym jest niepotrzebne. Robiąc paczkę specjalnie dla nich, możesz przekazać im wiadomość, że są dla Ciebie wyjątkowi. Twój świąteczny prezent będzie dla nich jak znak, że warto próbować zacząć życie na nowo!

Zajrzyj na stronę Paczki, znajdź magazyn w Twoim mieście. Zapoznaj się z opisami rodzin, które oczekują pomocy i wybierz jedną z nich. Pamiętaj o tym, że nie musisz zaspokoić wszystkich potrzeb tej rodziny. Każda paczka jest na miarę złota, jest wyjątkowym prezentem świątecznym. Zachęć do zrobienia paczki najbliższe osoby - członków rodziny, przyjaciół, znajomych z pracy, klasy, uczelni i zróbcie komuś niezwykłą niespodziankę na Święta.

Następnie zawieźcie paczkę w dniach 12 XII-14 XII do
magazynu. My - paczkowi wolontariusze przetransportujemy paczki do rodzin potrzebujących.

Stan paczkowego licznika z 9 grudnia, godzina 9.25: pomoc otrzymało już 2881 rodzin, a oczekuje na nią jeszcze 1843 rodzin.

Pomóż i Ty!

Monika Adamus

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dziękuję bardzo za tak sympatyczne komentarze!:) Racja, o takich akcjach trzeba mówić...głośno! Trzeba je za pomocą mediów promować, bo wiele osób nie wie, że mogłoby pomóc, a chce pomóc. Niestety pomyliła mnie Pani z kimś innym, ponieważ nie byłam na żadnym zjeździe w 2006 roku, ale żałuję, że to nie ja. Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, Pani Moniko. Taką akcję trzeba by troch nagłośnik. Przypomniała mi ona , że tutaj jest jeszcze jedna akcja po świętach. Nazywa się
"Podaruj drugi raz".
Proszę sobie wyobrazić. że co 8 mieszkaniec.; nie koniecznie obywatel) Szwajcarii żyje w biedzie i potrzebie, gdyż znajduje się poniżej poziomu socjalnego.
Chyba opiszę to w artcie, bo akcja warta naśladowania.
Pozdrawiam B.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.