Facebook Google+ Twitter

Zostań dziennikarzem w Berlinie

Chcesz przez trzy miesiące być dziennikarzem w… Berlinie? Jeżeli masz mniej niż 40 lat i znasz język niemiecki – nic prostszego. Wyjedź na stypendium!

 / Fot. Screen ze strony www.medien-mittler.dePo raz siódmy rusza program stypendialny Fundacji Roberta Boscha i Berlińskiej Szkoły Dziennikarstwa “Medien Mittler zwischen den Völkern”. Młodzi żurnaliści z Polski, Estonii, Łotwy, Litwy, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Czech i Węgier, a także - po raz pierwszy – z Bułgarii, wyjadą do Niemiec, by tam zdobywać dziennikarskie szlify w redakcjach gazetowych, radiowych i telewizyjnych. Stypendyści będą też uczestniczyć w wykładach i spotkaniach, m. in. na temat wiedzy o Niemczech i o perspektywach współpracy między państwami Unii Europejskiej. Stypendium rozpoczyna się 1 marca 2009 r. i trwa trzy miesiące.

Miesiąc później, bo 1 kwietnia 2009 r. do Polski, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Czech i na Węgry, również na trzy miesiące, przyjadą dziennikarze niemieccy, austriaccy i szwajcarscy, którzy przyjmowali gości z Europu Środkowej i Wschodniej w ubiegłych latach. Pod opieką redakcyjnych kolegów, będą poznawać naszą tradycję, kulturę i dziennikarski fach.

Kandydaci do stypendium powinni dysponować umiejętnościami językowymi i podstawową wiedzą o kraju, do którego się wybiorą. W tym roku po raz pierwszy nasi stypendyści będą mieli okazję pogłębiać swoją wiedzę z zakresu znajomości kultury i języka danego państwa podczas intensywnego, miesięcznego kursu. Wysokość stypendium zarówno dla obcokrajowców przyjeżdżających do Niemiec, jak i stypendystów niemieckich, odbywających staż, wynosi 1000 euro miesięcznie.

Zgłoszenia można wysyłać do 1 listopada. Kwestionariusz do pobrania jest na stronie www.medien-mittler.de. Więcej informacji można uzyskać pisząc na adres mailowy info@medien-mittler.de.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.