Facebook Google+ Twitter

Zostań jurorem w konkursie o bezpieczeństwie na przejazdach

Obejrzyj rysunki zgłoszone na Międzynarodowy Konkurs Rysunkowy o tematyce bezpieczeństwa na przejazdach i wybierz najlepsze z nich. Można głosować za pośrednictwem Internetu do 11 kwietnia 2014 roku.

 / Fot. Materiał organizatoraO bezpieczeństwie na przejazdach kolejowych mówi się od wielu lat, od czasu gdy położono pierwszy odcinek torów kolejowych. Zwiększony ruch drogowy i kolejowy, pomimo nowoczesnych systemów ostrzegawczych, nadal stanowią zagrożenie. 1% ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych i aż 28% w wypadkach kolejowych straciło życie właśnie na przejazdach kolejowych.

 / Fot. Materiał organizatoraOd 2009 roku prowadzona jest kampania uświadamiająca i organizowany jest Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa na Przejazdach. Towarzyszy temu konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży. Właśnie zakończył się etap zgłaszania prac. Do 11 kwietnia można zagłosować na najlepszą pracę konkursową.

 / Fot. Materiał organizatoraKonkurs ma zasięg międzynarodowy, a finałowe prace zostaną zaprezentowane 3 czerwca 2014 roku na okolicznościowej wystawie w Lizbonie.

Z każdego adresu IP można oddać po jednym głosie na najlepszą pracę w trzech kategoriach. Dokonać tego można za pośrednictwem strony internetowej:
prace w kategorii wiekowej 4-7 lat ;
prace w kategorii wiekowej 8-12 lat;
prace w dodatkowej kategorii – dzieci niepełnosprawne.

 / Fot. Materiał organizatoraW celu oddania głosu na wybraną pracę, należy kliknąć na nią, odczytać jej numer (lewy dolny róg) i wpisać go w ramkę nad galerią prac. Wyniki głosowania zastaną podane 25 kwietnia.

 / Fot. Materiał organizatoraWśród polskich partnerów w organizacji tegorocznej edycji konkursu są m.in.: PKP, Komenda Główna Policji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Żandarmeria Wojskowa, Państwowa Straż Pożarna, Polski Czerwony Krzyż, TVP Info, Polskie Radio, Straż Graniczna, Związek Harcerstwa Polskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.