Facebook Google+ Twitter

Zostań najlepszym księgowym w kraju

"Księgowy Roku 2008" to ogólnopolski konkurs skierowany zarówno do osób zawodowo zajmujących się finansami i księgowością, jaki i studentów o zainteresowaniach ekonomicznych. W tym roku wydarzenie obchodzi dziesiątą, jubileuszową edycję.

Księgowy roku 2007. / Fot. Mikołaj Suchan, "Dziennik Zachodni"Konkurs ma na celu integrowanie środowisk finansowo-ekonomicznych, a także promowanie zawodów związanych z tą branżą. Organizatorzy chcą podnieść prestiż zawodów związanych z rachunkowością.

"Księgowy Roku 2008" organizowany jest w dwóch edycjach. Główna część konkursu skierowana jest przede wszystkim do praktyków pracujących w branżach rachunkowych. Równolegle do niej organizowana jest także wersja dla studentów.

Wziąć udział w konkursie może praktycznie każdy kto czuje, że ma wystarczającą wiedzę praktyczną dotyczącą rachunkowości. W głównej edycji nie ma formalnych ograniczeń i wszyscy chętni mogą się zgłosić. Do konkursu dla żaków może przystąpić każdy kto studiuje dziennie i nie ukończył 26 roku życia. Konkurs w wersji dla studentów organizowany jest od trzech lat. Żacy nie mogą jednak liczyć na taryfę ulgową - będą musieli rozwiązać te same zadania, które zostały przygotowane dla uczestników głównej edycji konkursu.

Zgłosić się do udziału w konkursie można od 1 sierpnia do 26 października. Po rejestracji uczestników czeka test. Studenci mogą przesyłać rozwiązania w okresie 29.09-26.10. W lepszej sytuacji są uczestnicy głównej części konkursu, którzy mogą przesłać odpowiedzi w dwóch turach: 01.09-28.09 oraz 29.09-26.10.

Osoby zakwalifikowane do półfinału rozwiążą test pisemny, po którym zostanie wyłoniony zwycięzca w konkursie dla studentów, pięciu finalistów głównej edycji oraz Najlepsi Księgowi Województw. Nazwisko zwycięzcy poznamy na odbywającej się 29 i 30 listopada Gali Finałowej. Na zwycięzcę czekają nagrody - w poprzedniej edycjach były to pieniądze w wysokości kilkunastu tysięcy złotych oraz atrakcyjne staże dla studentów w korporacjach.

Tegoroczna impreza, z racji jubileuszu, pokaże swoje nowe oblicze: - W tym roku zmieniona została formuła, połączymy rozgrywki półfinałowe, finałowe i Galę Finałową w jedno przedsięwzięcie - mówi Maja Stachowiak, zajmująca się PR-ową stronę konkursu. - Wydamy album jubileuszowy, w którym będzie pokazana historia konkursu, a także wypowiedzi poprzednich zwycięzców - dodaje.

Do zapewnienia wysokiego poziomu merytorycznego, patronat nad konkursem sprawują autorytety w dziedzinie finansów i rachunkowości. Przewodniczącym Rady Programowej "Księgowy Roku 2008" będzie prof. dr hab. Zbigniew Luty, kierownik Katedry Rachunkowości, Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.

Całe przedsięwzięcie z roku na rok zyskuje na popularności. - Wzięcie udziału w konkursie to nie tylko szansa sprawdzenia swojej wiedzy, ale także wspaniała przygoda - mówi Maja Stachowiak. W poprzedniej edycji konkursu wzięło udział około sześć tysięcy praktyków i 600 studentów.

Wszyscy chętni do wzięcia udziału w konkursie mogą uzyskać dodatkowe informacje na stronie www.ksiegowyroku.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.