Facebook Google+ Twitter

Zostań przedsiębiorcą roku!

Już po raz szósty ogłoszono polską edycję konkursu „Entrepreneur of the Year”. Wyłoniony w Polsce najlepszy przedsiębiorca roku w drugim etapie konkurować będzie ze zwycięzcami krajowych edycji z całego świata.

Logo konkursu / Fot. http://www.ey.com/global/content.nsf/UK/Entrepreneur_Of_The_YearMiano Przedsiębiorcy Roku przypadnie właścicielom wiodącej na rynku, innowacyjnej firmy. Nagroda zostanie przyznana w kategoriach: produkcja, usługi, nowy biznes oraz społeczna odpowiedzialność biznesu. Wyboru zwycięzców dokona jury, w którym zasiądą przedsiębiorcy i znawcy biznesu. Jego przewodniczącym jest Jan Krzysztof Bielecki, były premier i minister ds. europejskich w rządzie Hanny Suchockiej. Obrady jury odbędą się w październiku, a polska gala finałowa – w listopadzie 2008 roku.

Jak zapewniają organizatorzy, uczestnictwo w konkursie zapewni najlepszym przedsiębiorcom prestiż, promocję i kontakty biznesowe. Formularze zgłoszeniowe można przesyłać do 30 maja br. Można je pobrać ze strony internetowej www.ey.com. Tam też dostępne są kryteria, jakie muszą spełniać aplikujący przedsiębiorcy.

Zwycięzcą zorganizowanej w 2003 roku pierwszej polskiej edycji konkursu „Przedsiębiorca roku” był Krzysztof Pawłowski, który w 1991 roku założył
Wyższą Szkołę Biznesu – National-Louis University w Nowym Sączu. W kolejnych edycjach laureatami byli m. in.: Zbigniew Sosnowski – założyciel i prezes firmy rowerowej „Kross” (2004 rok), Łukasz Osowski i Michał Kaszczuk z firmy „IVO Software” czy Marek Łangowski z TeleMobile Electronic (2007 rok).

Tegoroczny laureat, wraz ze zwycięzcami ponad 40 edycji organizowanych w Europie i Stanach Zjednoczonych, weźmie udział w światowym finale organizowanego przez firmę doradczą „Ernst & Young” konkursu. Uroczysta gala odbędzie się w czerwcu 2009 roku w Monte Carlo. Właśnie wtedy dowiemy się, kto otrzyma tytuł „World Entrepreneur of the Year”, czyli Światowego Przedsiębiorcy Roku. Już wiadomo, że laureat konkursu pokona ponad 10 tysięcy konkurentów z całego świata. Być może będzie to Polak…

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.