Facebook Google+ Twitter

Zostań przewodnikiem po Radomsku

We wrześniu oraz październiku odbędzie się kurs przewodnika Historycznej Ścieżki Dydaktycznej po Radomsku. Można dzięki niemu stać się ekspertem w historii miasta.

Głównym celem kursu jest przygotowanie osób chętnych do oprowadzania po ścieżce historycznej.
Zajęcia prowadzić będą instruktorzy Hufca ZHP Radomsko oraz pracownicy radomszczańskich instytucji związanych z kulturą i sztuką, m.in. z Muzeum Regionalnego im. Stanisława Sankowskiego, a także zakonnicy z miejscowego klasztoru Franciszkanów. Jest więc szansa, by dokładnie poznać najważniejsze zabytki Radomska.

Kurs składać się będzie z trzech części, organizowanych: 11-13 września, 26-27 września oraz 3-4 października. Zajęcia odbywać się będą zarówno w historycznych budynkach, jak i w plenerze.
- Na koniec planujemy egzamin - mówi Olga Kowalczyk z radomszczańskiego hufca ZHP.

Najstarsza pieczęć Radomska z czasów panowania Kazimierza Wielkiego (1333-1370) / Fot. scan pieczęciZgłoszenia przyjmowane są w biurze Komendy Hufca ZHP w Radomsku przy ul. Bugaj 3 bądź mailowo pod adresem radomsko@zhp.pl.

Kurs może być dla mieszkańców miasta ciekawą lekcją historii. Organizatorzy liczą, że wiedza na nim zdobyta przyda się także w szkole podczas omawiania zagadnień związanych z regionalizmem. Środki na organizację kursu pochodzą z Urzędu Miasta Radomska. Ścieżkę opracowali instruktorzy Hufca ZHP Radomsko.

Radomsko leży w południowej części województwa łódzkiego (do Łodzi 90 km, do Częstochowy - 40 km). Prawa miejskie otrzymało w 1266 roku. W drugiej połowie XIV wieku to tutaj podjęto decyzję, że królową Polski zostanie Jadwiga, a nie Zygmunt Luksemburczyk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawy pomysł:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.