Facebook Google+ Twitter

Zostań przyjacielem zwierząt! Sprawdź, jak możesz pomóc zwierzakom

Zima to bardzo trudny czas dla wszystkich bezdomnych zwierząt. Pomóż im przetrwać zimę, sprawdź czego potrzebują.

Zostań przyjacielem zwierząt. / Fot. Tomasz Kozioł-Milanowicz1. Udostępnij ten artykuł na Facebooku, Google plus, Twitterze lub innych serwisach społecznościowych
To niewiele kosztuje, a może przynieść dobre efekty. Proszę o udostępnienie tego artykułu jak największej liczbie znajomych, ponieważ im więcej osób będzie mogło się z nim zapoznać, tym większa szansa na pomoc potrzebującym zwierzętom.

2. Nie wyrzucaj rzeczy, których nie potrzebujesz
Masz stare koce, ręczniki, kołdry? Kosz na śmieci nie jest najlepszy miejscem, do którego mogą one trafić. Poszukaj najbliższego schroniska, umów wizytę telefonicznie, zawieź, a na pewno się przydadzą.

Posiadasz stary telefon, który chcesz wyrzucić, bo zalega w szufladzie, zajmując tylko miejsce. Na stronie starytelefon.pl możesz go sprzedać, a pieniądze oddać na cele charytatywne. Lista fundacji, także tych zajmujących się opieką nad zwierzętami, znajduje się na stronie: starytelefon.pl/Fundacje.
Zastanów się, czy naprawdę potrzebujesz kilku nieużywanych telefonów? Czy nie lepiej przekazać je na szczytny cel? Pamiętaj zamieniasz niepotrzebną rzecz na wsparcie naszych "mniejszych braci".

3. Reklama dźwignią …
Posiadasz drukarkę, papier oraz odrobinę chęci? Odwiedź strony internetowe schronisk, przytulisk, domów opieki nad zwierzętami, a tam często znajdziesz plakaty do druku. Wydrukuj kilka i rozwieś na tablicach ogłoszeniowych np. w pracy, sklepie czy na uczelni, aby inni mieli możliwość pomóc.

Masz aparat cyfrowy, trochę wolnego czasu oraz dostęp do Internetu, pomóż w przygotowywaniu ogłoszeń dotyczących zwierząt, zwiększając ich szansę na znalezienie szczęśliwego domu, pomoc w rehabilitacji, czy choćby spacer.

4. 1 procent podatku, czyli "grosz do grosza".
W okresie od stycznia do kwietnia, gdy wszyscy rozliczamy PIT-y, można przekazać 1 proc. podatku dochodowego na rzecz fundacji zajmujących się opieką nad zwierzętami. Nie wiesz gdzie znaleźć organizacje pożytku publicznego? Możesz poszukać w wyszukiwarce Google, na stronach internetowych np. fundacje.org, fundacje.pl, czy na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (mpips.gov.pl/bip/wykaz-organizacji-pozytku-publicznego).

5. Zorganizuj zbiórkę i odwiedź schronisko.
Masz trochę wolnego miejsca, pomysł na event, zorganizuj zbiórkę na rzecz jakiegoś schroniska. Najczęściej potrzebne rzeczy: karma, preparaty na pchły i kleszcze, środki na odrobaczanie, środki czystości, smycze, obroże, zabawki, a czasem coś większego np. stara działająca pralka.

6. Spacer też może sprawić radość.
Masz trochę wolnego czasu i nie masz pomysłu na jego wykorzystanie. Wybierz się do schroniska i zabierz psa na spacer. Piesek będzie miał trochę radości, a Ty będziesz mieć spacer dla zdrowia.

7. Kup karmę i zawieź do schroniska.
Masz trochę więcej gotówki, którą możesz się podzielić? Zadzwoń do schroniska, zapytaj o potrzeby, odwiedź sklep zoologiczny, a następnie schronisko lub przytulisko.

8. Zaadoptuj zwierzaka, daj mu nowy dom.
Nie szukaj wymówki, że mieszkanie za małe, że spędzasz dużo czasu w pracy, zastanów się tylko czy taki piesek będzie miał lepiej u Ciebie, czy w schronisku. Co z tego, że mieszkanie jest małe, boksy w schroniskach raczej nie są wielkie. Co z tego, że nie ma Cię 10 godzin w domu, w schronisku nie ma czasu na codzienną zabawę z wszystkimi pieskami. Psu wystarczy ciepły dom oraz miska z jedzeniem i wodą, a odpłaci Ci ogromem miłości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Madry , potrzebny artykul, bracia nasi mniejsi czekaja, kazdy moze cos dla nich zrobic.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kto jeszcze pomoże zwierzakom ? Co tu taka cisza ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ważne i przydatne informacje . Kilka punktów wykonuję ale i znalazłam kilka aby robić więcej .
Dziękuję za informacje i działam .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli macie więcej pomysłów na pomoc, proszę o umieszczanie ich w komentarzach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.