Facebook Google+ Twitter

Zostań radnym!

Jeśli masz ukończone 18 lat, posiadasz zaświadczenie o niekaralności i jesteś społecznikiem to kandyduj na radnego.

Przed nami wybory samorządowe i ogromna liczba chętnych startujących m.in. na stanowisko radnego. W mojej zajawce pojawiło się słowo: "społecznik", które powinno charakteryzować każdego przedstawiciela społeczności lokalnej. Jak mówią podręczniki typu "Jak wygrać wybory?" - musisz być "Matką Teresą" swojej dzielnicy lub okręgu. Oznacza to ciągłe angażowanie się w sprawy Twojego miasta. Prościej mówiąc, jeśli jesteś anonimowy to nie kandyduj, bo zagłosuje na Ciebie tylko rodzina i przyjaciele.

Jednak Polacy są ambitni i masowo ubiegają się o "stołki" - przecież bycie radnym to jest "coś", zwłaszcza w mniejszych miejscowościach. Patrząc na listy znajdziemy tam osoby różnego pokroju. Mamy "wykształciuchów" i osoby z zawodowym wykształceniem, średnio zamożnych i bogatych, przedsiębiorców i tych pracujących fizycznie, lekarzy i taksówkarzy, wyjadaczy politycznych i całkowitych amatorów, młodzież i starsze pokolenie itd. Nie brakuje także postaci znanych, przykładem może być były bramkarz reprezentacji Polski w piłkę nożną - Józef Młynarczyk z Łodzi.

Jeśli zapytacie przyszłego radnego: Po co Pan/Pani startuje w wyborach? To każdy odpowie tak samo: Ponieważ chcę pomóc swojemu miastu. Najbardziej śmieszą mnie ulotki z programem wyborczym danego kandydata. Przecież większość haseł jest tak nierealna do zrealizowania jak lądowanie człowieka na Słońcu. Istna "kiełbasa wyborcza" rodem z wyborów na urząd prezydenta Polski! Warto wspomnieć, że radni otrzymują dietę wynoszą zazwyczaj kilkaset złotych. Jednak tutaj zasada - "oni robią to do forsy" się nie sprawdza. Przecież te ochłapy to nie pensja poselska, tym się przeciętny przedsiębiorca nie zadowoli. Tutaj chodzi o coś innego...Liczą się kontakty i to dobre kontakty. Bo jak mówi staropolskie porzekadło: "W kupie raźniej".

Dlatego podjąłem decyzję - za cztery lata będę kandydować na radnego. Mimo, że nie jestem znany i nie mam doświadczenia politycznego to uważam, że w mojej okolicy trzeba dużo zmienić. I nie chodzi mi tutaj o wynagrodzenie i kontakty tylko o dobro moich "sąsiadów". Ale wiecie jak to jest, ten kto się wychyla...(nie dokończę).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

5*! Macieju, masz u mnie plus! Bardzo dobrze, że tak wcześnie o tym pomyślałeś. Trzymam kciuki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Macieju jak uda się Panu wejść bez ''kiełbasy wyborczej'' głęboko się Panu pokłonię. Ludzie muszą mieć''panem et circensses''.Pozdrawiam i czekam za cztery lata, powodzenia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.