Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12605 miejsce

Zostań wolontariuszem Festiwalu Plus Camerimage!

Już niedługo, 29 listopada, rusza w Łodzi XVI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do pomocy w jego realizacji. Jeszcze tylko dwa dni pozostały, by się zgłosić.

Zostań wolontariuszem Festiwalu Plus Camerimage / Fot. B. Stawowski (foto plakatu)Co roku w organizacji Festiwalu Plus Camerimage bierze udział kilkuset wolontariuszy, studentów i licealistów. Ich zadaniem jest opieka nad zagranicznymi gośćmi, obsługa recepcji festiwalowej, biura prasowego, sali projekcyjnej i innych pomieszczeń Centrum Festiwalowego, a także pomoc w ramach technicznego i porządkowego zaplecza Festiwalu. Wolontariusze są również współodpowiedzialni za tworzenie przyjaznej i ciepłej atmosfery podczas Festiwalu poprzez szeroko pojętą pomoc i opiekę nad wszystkimi gośćmi zgromadzonymi w Teatrze Wielkim w Łodzi. Udzielanie informacji, wskazywanie drogi, rozwiązywanie problemów i zapobieganie wszelkim konfliktom - to zadania wolontariuszy, których celem jest zapewnienie uczestnikom Festiwalu miłych wspomnień. Wielką odpowiedzialność ciążącą na barkach wolontariuszy rekompensuje możliwość obcowania z największymi twórcami światowego i polskiego kina, sposobność do nawiązania kontaktów ze studentami z całego świata, a przede wszystkim szansa uczestnictwa w kulturalnym przedsięwzięciu o wysokiej randze, które jest wyjątkowym wydarzeniem - międzynarodowym świętem filmu. Wolontariusze mogą pracować w następujących grupach: Biuro obsługi prasy, Grupa logistyczna, Obsługa wejścia, Opiekunowie gości, Recepcja, Sekcja Techniczna.

- Screening Room Service (Grupa logistyczna) wykonuje jedną z najtrudniejszych prac podczas festiwalu - Chwila przerwy w pracy Grupy Logistycznej. / Fot. Z archiwum autora artykułu.mówią Anna Telecka i Piotr Kałużny, szefowie tejże grupy. - Wolontariusze pracujący na sali projekcyjnej znajdują się w centrum wydarzeń festiwalowych. To do nich goście zwracają się ze wszystkim problemami, bo ich widzą w pierwszej kolejności. Zdaniem Piotra, grupa logistyczna stanowi swoistą wizytówkę festiwalu. - Wolontariat podczas festiwalu, to również okazja do zawarcia nowych znajomości, przyjaźni, a także wspaniałej zabawy - mówi.

Termin zgłaszania się kandydatów upływa 15 października. - Gorąco zachęcamy wszystkich. Udział w festiwalu to wspaniałe i niezapomniane przeżycie. - mówi Anna Telecka. - Wszystkie osoby, które wypełnią formularz zgłoszeniowy, zostaną zaproszone na rozmowy kwalifikacyjne, które odbędą się około 20 października. - dodaje.

Formularz zgłoszeniowy dla wolontariuszy dostępny jest na stronie festiwalu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Pardon :-] Zwracam Bartoszu honor...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzę, że nie spojrzałeś na plakat, a tam są odpowiedzi na twoje pytania :P Oczywiście ogranizator podpisuje umowy o wolontariacie z każdym wolontariuszem i zapewnia im ubezpieczenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czy Festiwal Plus Camerimage wie, że powinien podpisać z tymi wolontariuszami porozumienie i wykupić ubezpieczenie :-]?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takie wolontariaty to genialna sprawa :) Co prawda Łódź w tych terminach dla mnie jest niedostępna, ale osoby z okolicy nie powinny zmarnować tej szansy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.