Facebook Google+ Twitter

Zostań wolontariuszem Muzeum Powstania Warszawskiego!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-12-03 09:13

W niedzielę 5 grudnia, grupy, które zgłoszą chęć odwiedzenia Muzeum Powstania Warszawskiego, będą miały okazję zwiedzić ekspozycję wraz z przewodnikiem - wykwalifikowanym wolontariuszem Muzeum.

kampania "Zostań Wolontariuszem Muzeum Powstania Warszawskiego" / Fot. Muzeum Powstania WarszawskiegoTo nie koniec atrakcji. Zwiedzający będą mieli również okazję, by porozmawiać z Szymonem Majewskim, który aktywnie wspiera akcję "Zostań wolontariuszem Muzeum Powstania Warszawskiego". Do pracy społecznej w Muzeum zachęca również Jurek Owsiak, który zapewnia, że gdyby on miał obecnie 20 lat "natychmiast pukałby do drzwi tego muzeum, aby móc w nim pracować, przebywać, chłonąć tę niezwykłą atmosferę".

Każdy, kto chce poznać wolontariuszy Muzeum Powstania Warszawskiego do 3 grudnia do godziny 16 musi wysłać swoje zgłoszenie na adres wolontariat@1944.pl. Jest jednak pewien warunek: zgłaszać mogą się jedynie grupy międzypokoleniowe, liczące maksymalnie 15 osób.

 / Fot. Muzeum Powstania WarszawskiegoObecnie w Muzeum pracuje 120 wolontariuszy, nie jest to jednak liczba stała, nabór nadal trwa. Każdy pasjonat historii, który interesuje się Powstaniem Warszawskim może rozpocząć współpracę z Muzeum w charakterze wolontariusza. Jak mówi Janina Ochojska, dziś "wolontariat nie ma granic, właściwie nie ma takich dziedzin, które by go nie potrzebowały. Myślę, że najważniejsze jest jednak, by wolontariusze również pojawili się tam, gdzie wciąż nie wyobrażamy sobie ich obecności: w szpitalach, w więzieniach, w pomocy społecznej" - dodaje.

Pierwsi wolontariusze w Muzeum Powstania Warszawskiego pojawili się w 2004 roku. Od tego czasu z Muzeum współpracowało blisko 1000 osób. Wiek nie ma tutaj znaczenia. Wolontariat w Muzeum jest międzypokoleniowy - najmłodsi mają 15 lat, najstarsza wolontariuszka - Wisława Samulska, czyli pani Wisia, ma 84 lata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

3sektor
  • 3sektor
  • 04.01.2011 14:44

Fajna inicjatywa. Wymieniłam ją tu, w opozycji do inicjatywy Centrum Nauki Kopernik, która budzi mój niepokój:
http://3sektor.blox.pl/2011/01/Przymusowy-wolontariat.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.