Facebook Google+ Twitter

Zostań wolontariuszem na Euro 2008

Od 7 do 20 Lipca 2008 roku w Austrii i Szwajcarii rozgrywane będą piłkarskie mistrzostwa Europy. Organizatorzy trzeciej pod względem wielkości sportowej imprezy na świecie, zapraszają do współpracy wolontariuszy z całego świata.

logo Euro 2008 / Fot. logo Euro 2008Zgłoszenia chętnych do pomocy w organizacji imprezy przyjmowane są od 27 sierpnia br. na stronie internetowej www.euro2008.com. Pierwsza faza zapisów kończy się w połowie listopada, a kolejna ruszy 3 grudnia i potrwa do końca lutego przyszłego roku. Organizatorzy Euro 2008 do współpracy zaproszą 5 tysięcy ochotników, którzy obejmą swą pomocą 8 austriackich i szwajcarskich miast-gospodarzy turnieju. Po tysiąc osób pojedzie do Wiednia i Bazylei, a po pięćset do Insbrucku, Klagenfurtu, Salzburga, Berna, Genewy i Zurychu.

14 obszarów współpracy


Wolontariat na Euro 2008 polega na wsparciu organizacji jednego z trzech największych przedsięwzięć sportowych na świecie. Młodzi ludzie zaszeregowani zostaną do 14 odrębnych obszarów, w których będą wykonywać swoją pracę. Ochotnicy z całego świata mogą podjąć obowiązki w sekcjach: Zakwaterowanie, Obsługa osób akredytowanych, Informacja dla kibiców, Obsługa vipów i sponsorów, IT i telekomunikacja, Logistyka, Marketing, Media, Obsługa spotkań piłkarskich, Bilety, Transport, Obsługa gości honorowych.

Minimum umiejętności


By zostać wolontariuszem na piłkarskich Mistrzostwach Europy w 2008 roku, wymagane są pewne niezbędne kwalifikacje. Minimalne kryteria spełniają ochotnicy w wieku co najmniej 18 lat, biegle porozumiewający się językiem angielskim i do wyboru niemieckim bądź francuskim. Druga faza aplikacji będzie nastawiona na zaproszenie osób porozumiewającej się języku kraju będącego finalistą Euro 2008. Trzecim warunkiem koniecznym to oczywiście pozostanie w pełnej dyspozycji organizatorów w okresie rozgrywania turnieju. Od wolontariuszy wymaga się dużej motywacji do współpracy, solidności w wykonywaniu obowiązków, niezawodności oraz umiejętności pracy w zespole. Każde dodatkowe kwalifikacje mogą być pomocne w zaszeregowaniu wolontariuszy w ramach wspomnianych 14 obszarów pracy.

Co może zyskać wolontariusz?


Dla młodych ochotników, praca przy organizacji tak dużej imprezy to szansa na zebranie cennego doświadczenia. Po zakończeniu turnieju każdy z wolontariuszy otrzymuje certyfikat uczestnictwa w programie UEFA Euro 2008 Volunteers. Taki dokument będzie można załączyć do swojego CV. Z pewnością ułatwi aplikację do kolejnych tego typu imprez. Jest to również okazja do nawiązania międzynarodowych znajomości oraz zobaczenia od środka, z jakim rozmachem organizowane są tak duże wydarzenia sportowe. Nie można zapominać o możliwości zwiedzenia Austrii i Szwajcarii. Wolontariusz nie otrzyma za swą pracę pieniędzy, ale ma zapewnione wyżywienie i ubiór. Niestety koszty zakwaterowania musi pokryć z własnej kieszeni.
Warto spróbować złożyć aplikację, by przeżyć niezapomnianych wrażenia z Euro 2008.

Bezpośredni link do złożenia wniosku: https://uefa.fame.uefa.com/EBS/Volunteer/Registration/IntroductionForm.htmx?p1=NDU0MTA1&p2=MQ%3d%3d

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 28.09.2007 21:15

Wolontariusze, lepiej zostańcie w Polsce i zbudujcie nam stadion narodowy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.