Facebook Google+ Twitter

Zostawić Las Vegas - wyprawa do miasta grzechu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-01-08 21:26

"Zostawić Las Vegas" historia utalentowanego hollywoodzkiego scenarzysty - alkoholika, który wyjeżdża do Las Vegas, miasta grzechu, aby zapić się tam na śmierć. Od 11 stycznia, książka Johna O’Briena, na podstawie której nakręcono obsypany nagrodami film z Nicolasem Cage'em, ukaże się w księgarniach nakładem wydawnictwa Jirafa Roja. Wiadomości24.pl objęły patronatem to wydarzenie.

Okładka książki. / Fot. Materiały prasowe.John O’Brien opowiada, po trosze własną, historię o upadku alkoholika. Ben – utalentowany hollywoodzki scenarzysta, któremu desperacka pogoń za alkoholem zabiera pracę – wyjeżdża do Las Vegas, gdzie bary otwarte są 24 godziny na dobę, a miłość można kupić na każdym rogu. Chce tam zapić się na śmierć.

Przypadkiem poznaje jednak prostytutkę Serę, z którą zaczyna łączyć go silne uczucie. Powieść opisuje dramatyczne losy tej skazanej na niepowodzenie szczerej przyjaźni dwojga zagubionych i samotnych ludzi – dążącego do samozniszczenia alkoholika i kochającej go prostytutki. Oboje nie mają wiele do stracenia…

Powieść uważa się za list pożegnalny autora, który, jak Ben, walczył z uzależnieniem. John O’Brien zastrzelił się w kwietniu 1994 roku – dwa tygodnie po rozpoczęciu zdjęć do filmu.

Na podstawie opublikowanej w 1990 r. pierwszej powieści amerykańskiego pisarza Johna O’Briena powstał dramat z Nicholasem Cage'em i Elisabeth Shue. Odtwórca głównej roli za rolę Bena Andersona odebrał Oscara, Złoty Glob oraz nagrodę dla najlepszego aktora na MFF w San Sebastian w 1995 r. Za najlepszy scenariusz adaptowany Mike Figgis wyróżniony został nominacją do Oscara. Książka, na podstawie której wyreżyserowano film, od 11 stycznia dostępna jest w księgarniach. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Jirafa Roja.

Wiadomości24.pl objęły patronatem to wydarzenie.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.