Facebook Google+ Twitter

Zostawiła niepełnosprawną córkę w zamkniętym samochodzie na słońcu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-21 11:22

Niepełnosprawną dziewczynkę w zamkniętym nagrzanym samochodzie zostawiła matka na parkingu w Białej Podlaskiej. Sama poszła na zakupy. Nie było jej półtorej godziny.

Czujność przechodniów i szybka reakcja patrolujących ulice policjantów zapobiegła tragedii. Na zewnątrz temperatura sięgała 27 stopni C, a drzwi i okna w polonezie były zamknięte. Dziewczynka nie rozumiała co się z nią dzieje. Nie reagowała na prośby o otworzenie pojazdu. Podjęto decyzję o wyłamaniu drzwi, które jednak same puściły po silnym szarpnięciu za klamkę. Niepełnosprawna dziewczynka została przeniesiona do pobliskiej przychodni, gdzie natychmiast zajął się nią personel medyczny. Jak twierdzili lekarze była to ostatnia chwila.
43 -etnia mieszkanka gminy Piszczac była zaskoczona interwencją. Twierdziła, że pojazd zaparkowała w miejscu bezpiecznym, przeznaczonym właśnie dla niepełnosprawnych.

W najbliższym czasie za dopuszczenie do przebywania córki w niebezpiecznych dla zdrowia okolicznościach nieodpowiedzialna matka może stanąć przed sądem.

Policjanci sprawdzą również warunki w jakich przebywa i wychowuje się dziecko.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.