Facebook Google+ Twitter

Zrób biało-czerwony kotylion, namawia prezydent Komorowski

W sprawach bezpieczeństwa powinno się umieć rozmawiać niezależnie od szyldu partyjnego. W związku z narodowym świętem, prezydent RP zgłosił ciekawą inicjatywę. Wieści z Kancelarii Prezydenta z mijającego tygodnia.

 / Fot. własność Kancelarii PrezydentaWtorek, 2 listopada 2010 "Życzę mądrych wyborów w kampanii samorządowej" - powiedział prezydent Bronisław Komorowski w Rzeszowie, apelując o udział w zbliżających się wyborach samorządowych oraz budowanie aktywności obywatelskiej.

- Zachęcam państwa do stawiania na optymizm, na nadzieję na przyszłość - mówił prezydent Bronisław Komorowski, podczas wtorkowego spotkania z mieszkańcami Cisnej w Bieszczadach (Podkarpackie), namawiając ich do udziału w listopadowych wyborach samorządowych.

Bronisław Komorowski wręczył podczas wizyty na Podkarpaciu odznaczenia za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej, za zaangażowanie w niesienie pomocy podczas akcji przeciwpowodziowej, za zasługi w ratowaniu życia.

 / Fot. własność Kancelarii Prezydenta Środa, 3 listopada 2010 "Zamierzam wspierać rząd w reformach" to słowa wypowiedziane przez prezydenta RP podczas spotkania Forum Debaty Publicznej "Gospodarka konkurencyjnej Polski" w którym uczestniczyli: przedstawiciele organizacji gospodarczych (Business Centre Club, Krajowa Izba Gospodarcza, Krajowa Rada Spółdzielcza, Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług, Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Pracodawcy RP, Związek Banków Polskich, Związek Rzemiosła Polskiego) oraz rządu (w tym: Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki, pana Waldemara Pawlaka, Ministra Skarbu Państwa, pana Aleksandra Grada) i parlamentu, reprezentanci samorządu terytorialnego i firm doradczych.

- Obiecywałem w trakcie kampanii wyborczej i dzisiaj również, że nie zamierzam walczyć z rządem ani wyręczać rządu, natomiast zamierzam wspierać rząd w zamysłach reformatorskich i modernizacyjnych. Zamierzam rząd do tego namawiać, a jeśli trzeba będzie, to i poganiać
- mówił prezydent w przemówieniu podsumowującym spotkanie.

Polskie stanowisko na szczyt NATO w Lizbonie ustalali wspólnie prezydent, premier i szefowie MSZ i MON podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim.

 / Fot. własność Kancelarii Prezydenta

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.