Facebook Google+ Twitter

Zrób robota, pobaw się w pilota

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2007-08-31 18:41

Latające zabawki, najnowsze modele konsoli do gier i konstrukcje z klocków LEGO będzie można zobaczyć w sobotę i niedzielę (1 i 2 września) w Centrum Handlowym Targówek przy ul. Głębockiej 15.

W czasie imprezy pod hasłem „Nauka i Technika” każdy znajdzie coś dla siebie. Dorośli i młodzież będą mogli wysłuchać wykładów na temat konstrukcji robotów i zobaczyć ich najnowsze modele. Będą też najnowsze konsole do gier Nintendo. Specjaliści pokażą, jak działają systemy nawigacji satelitarnej oraz jakie możliwości daje telewizja interaktywna.

– Na parkingu przed centrum stanie żyroskop, czyli urządzenie wirujące wokół własnej osi, na którym ćwiczą lotnicy. Chcemy zachęcić dzieci i młodzież do poeksperymentowania – mówi Joanna Długosz z Centrum Handlowego Targówek. W czasie warsztatów rodzice będą mogli zapoznać się z nowoczesnymi technikami nauczania oraz dowiedzą się, w jaki sposób zachęcić dziecko do nauki tak, aby stała się ona fascynującą zabawą, przy której wykorzystuje się nowinki techniczne. Dla dzieci przygotowano pokazy podstaw konstrukcji maszyn oraz technik oprogramowania.

Dzięki klockom LEGO, w których zainstalowane są m.in. silniki oraz mikrokomputer, nawet
najmłodsi będą mogli zgłębić tajniki informatyki. Imprezie towarzyszyć będzie także wystawa „Eksperymentuj” Centrum Nauki Kopernik. Znajdą się tam setki interaktywnych urządzeń, pomagających wyjaśnić szereg zjawisk zachodzących w świecie, na których dzieci, młodzież i dorośli będą mogli przeprowadzać doświadczenia.

Z kolei na scenie naukowcy wykonają eksperymenty dla publiczności, zamrożą m.in. owoce za pomocą ciekłego azotu, albo wywołają sztuczne pioruny przy pomocy urządzenia produkującego napięcie. Na scenie głównej zaprezentowane zostaną latające zabawki oraz roboty. Podczas imprezy najmłodsi będą mogli wziąć udział w zabawach i konkursach z nagrodami. Dzieciaki będą także mogły samodzielnie skonstruować robota. Centrum Handlowe Targówek, ul. Głębocka 15 (przy Trasie Toruńskiej), godziny otwarcia: sobota od 10 do 21, niedziela od 10 – 20.

Julia Sawicka, Polskapresse

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.