Facebook Google+ Twitter

Zrób sobie bociana, pomóż przetrwać żywym

Dzięki pomocy internautów może przybyć w Polsce specjalnych platform, na których bocianie rodziny będą mogły budować bezpieczne gniazda. Zrób sobie wirtualnego bociana, pomóż przetrwać żywym.

I ty możesz pomóc polskim bocianom / Fot. http://www.sxc.hu/photo/121358931 maja już po raz ósmy będziemy obchodzić w Polsce Dzień Bociana. Stąd pomysł na akcję "Dbaj o bociany", w której parę kliknięć wystarczy, abyśmy przyczynili się do ochrony tych wspaniałych ptaków. Aby pomóc, należy odwiedzić stronę internetową www.dbajobociany.pl i stworzyć swojego boćka - nadać mu imię, odpowiednio przyozdobić i opatrzyć życiowym mottem (leniwi mogą skorzystać z gotowych propozycji).

Do tej pory Energa, która jest sponsorem akcji, wybudowała już około pięciu tysięcy platform, stanowiących bezpieczną bazę pod bocianie gniazda. Każdy tysiąc wirtualnych boćków to kolejna platforma, a więc kolejne uratowane ptaki.

Na stronie internetowej akcji "Dbaj o bociany" czeka na nas sporo innych atrakcji, a wśród nich m.in. gra z bocianem w roli głównej, tapety, ciekawostki i reportaż z montażu jednej z platform. Wyślemy stąd także e-kartkę do znajomych, w której pogratulujemy im potomstwa lub obwieścimy powiększenie się naszej własnej rodziny.

I ty możesz pomóc polskim bocianom. Wystarczy zajrzeć tutaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

A może UE pomoże odbudować populację bociana

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jednak póki co bocianów jest mniej o 20-30 procent w stosunku do stanu sprzed 3-4 lat. I nie ma to związku z platformami. Inicjatywa firmy Energa jest cenna. Jednak należy się głębiej zastanowić nad przyczynami tak gwałtownego zmniejszenia się liczebności populacji bociana białego w Polsce. Cóż na to władze odpowiedzialne za ochronę, cóż Towarzystwo Bocian? Czy ich subwencje są niższe, czy wyższe w związku z powyższym? Bo ich dotychczasowe działania przynoszą skutki odwrotne. Może należałoby podjąć inne działania?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dokładnie Joanno !!! nikt nie wierzy w bociany ...dlatego trzeba je ratować...każdy kto traci pracę marnieje !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziś nikt już chyba nie wierzy w bociany, teraz się szuka w kapuście. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mniej bocianów to mniej dzieci ...to oczywiste.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mamy chyba to do siebie, że za ratowanie bierzemy się dopiero wtedy, kiedy jest już za późno...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właśnie dowiedziałam się, że słynne bociany w Przygodzicach niestety nie przetrwały zimna i deszczu, Pomimo pomocy małych już nie ma. Wielka szkoda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.