Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2385 miejsce

Zrób sobie klawiaturę do komputera z plasteliny albo banana

MaKey MaKey to innowacyjna technologia, dzięki której możemy zamienić każdy przedmiot w klawiaturę. Dzięki temu wszystko może nam służyć jako przycisk z klawiatury komputerowej.

Jak działa ten zadziwiający wynalazek?


Zrób sobie klawiaturę do komputera z plasteliny albo banana / Fot. Jayahimsa/CC 2.0Bardzo prosto, do płytki Makey Makey można podłączyć wszystko, na przykład meble, kartki papieru, plastelinę lub nawet owoce. Każdy podłączony przedmiot jest połączony z określonym obszarem płytki, który odpowiedzialny jest za przycisk na klawiaturze. Dzięki temu dany przedmiot staje się klawiszem z klawiatury bądź myszki. Gdy jako spacje podłączymy na przykład banana, dotkniecie jego spowoduje, że nasz komputer odczyta to jako wciśnięcie spacji na klawiaturze.

Zaletą tej technologii jest to, że do jej działania niepotrzebne jest specjalne oprogramowanie. Wystarczy podłączyć Makey Makey do portu USB w naszym komputerze, by już cieszyć się klawiaturą zrobioną z plasteliny.

Pomysł szalony, prawdopodobnie nieprzydatny, ale bardzo zabawny. Twórcy swój produkt sprzedają w internecie, a promują go takim filmikiem:Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Tego właśnie szukałem. Robię gitarę do guitar hero i potrzebuję wgrać klawisze F1 F2 F3 F4 F5, enter i opcjonalnie strzałki w górę i w dół i esc.

Może się orientujecie, czy można przypisać klawisze ręcznie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
wilk
  • wilk
  • 27.05.2012 11:48

Samo w sobie moze i nieprzydatne, ale wiele wynalazkow przydatnosci nabieralo dopiero w wersjach rozbudowanych. Tutaj np. istnieje ogromny potencjal w zakresie recyclingu i reusingu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.