Facebook Google+ Twitter

Zrób świąteczne zakupy. Nic nie szkodzi, że dopiero wrzesień

Świąteczna gorączka związana z zakupami przed Bożym Narodzeniem jest coraz bliżej. Szaleństwo? Być może, choć oficjalna przyczyna to kryzys finansowy.

Ustrojone centrum handlowe w Toronto / Fot. Wikimedia CommonsChoć za oknem więcej szarości i deszczu, niż bieli i śniegu, a w kącie naszego domu nie stoi jeszcze choinka, już dziś można zrobić świąteczne zakupy w sklepach. Sieć sears.com i kmart.com już w... lipcu wprowadziła do swojej oferty świąteczne promocje, a ich stoiska w centrach handlowych udekorowane są bożonarodzeniowymi gwiazdkami.

Natalie Norris-Howser, rzeczniczka przedsiębiorstwa zarządzającego tymi dwoma sieciami tłumaczy, że tak wczesne wprowadzenie świątecznych promocji spowodowane jest panującym na świecie kryzysem finansowym. W tym roku prezenty pod choinkę trzeba będzie kupować na raty, więc już teraz sklepy oferują dogodne systemy płatności. Dbając o klientów firma sears.com wprowadziła system Christmas Lane, który umożliwia m.in. wniesienie przedpłaty, a spłatę reszty zobowiązania pozwala odłożyć na później.

Zakupy czas zacząć. / Fot. Słowo Polskie Gazeta Wrocławska WOJTEK WILCZYŃSKIPodobny sposób płatności zastosowano w sklepach kmart.com. Jest on alternatywą dla kart kredytowych. Klient odbiera towar dopiero po wpłaceniu wszystkich rat. Dzięki temu nie pozostawia zobowiązań na okres poświąteczny, kiedy szał świąt mija, a pozostają długi. Dzięki tym programom obroty sklepów wzrastają kilkakrotnie.

Nawet 20-30 proc. zysków sklepów w ciągu roku pochodzi ze sprzedaży przedświątecznej. Trudno się więc dziwić, że sprzedawcy chcą zacząć ją wcześniej, by wydłużyć jej czas trwania. W zeszłym roku sezon zaczął się we wrześniu, a w tym w USA trwa od lipca.

Świąteczny program sklepów sears.com

Źródło:
Lipiec? Już czas na świąteczne zakupy- TVN24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

moze prowadzić takie promocje cały rok ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale komercja żniwa Bożego Narodzenia wydłużone za rok albo dwa to B.N będzie cały rok w sklepach, całkowity upadek atmosfery świątecznej normalnie katastrofa!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak... nawet mnie to już nie dziwi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.