Facebook Google+ Twitter

Zrób świąteczne zakupy. Nic nie szkodzi, że dopiero wrzesień

Świąteczna gorączka związana z zakupami przed Bożym Narodzeniem jest coraz bliżej. Szaleństwo? Być może, choć oficjalna przyczyna to kryzys finansowy.

Ustrojone centrum handlowe w Toronto / Fot. Wikimedia CommonsChoć za oknem więcej szarości i deszczu, niż bieli i śniegu, a w kącie naszego domu nie stoi jeszcze choinka, już dziś można zrobić świąteczne zakupy w sklepach. Sieć sears.com i kmart.com już w... lipcu wprowadziła do swojej oferty świąteczne promocje, a ich stoiska w centrach handlowych udekorowane są bożonarodzeniowymi gwiazdkami.

Natalie Norris-Howser, rzeczniczka przedsiębiorstwa zarządzającego tymi dwoma sieciami tłumaczy, że tak wczesne wprowadzenie świątecznych promocji spowodowane jest panującym na świecie kryzysem finansowym. W tym roku prezenty pod choinkę trzeba będzie kupować na raty, więc już teraz sklepy oferują dogodne systemy płatności. Dbając o klientów firma sears.com wprowadziła system Christmas Lane, który umożliwia m.in. wniesienie przedpłaty, a spłatę reszty zobowiązania pozwala odłożyć na później.

Zakupy czas zacząć. / Fot. Słowo Polskie Gazeta Wrocławska WOJTEK WILCZYŃSKIPodobny sposób płatności zastosowano w sklepach kmart.com. Jest on alternatywą dla kart kredytowych. Klient odbiera towar dopiero po wpłaceniu wszystkich rat. Dzięki temu nie pozostawia zobowiązań na okres poświąteczny, kiedy szał świąt mija, a pozostają długi. Dzięki tym programom obroty sklepów wzrastają kilkakrotnie.

Nawet 20-30 proc. zysków sklepów w ciągu roku pochodzi ze sprzedaży przedświątecznej. Trudno się więc dziwić, że sprzedawcy chcą zacząć ją wcześniej, by wydłużyć jej czas trwania. W zeszłym roku sezon zaczął się we wrześniu, a w tym w USA trwa od lipca.

Świąteczny program sklepów sears.com

Źródło:
Lipiec? Już czas na świąteczne zakupy- TVN24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

moze prowadzić takie promocje cały rok ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale komercja żniwa Bożego Narodzenia wydłużone za rok albo dwa to B.N będzie cały rok w sklepach, całkowity upadek atmosfery świątecznej normalnie katastrofa!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak... nawet mnie to już nie dziwi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.