Facebook Google+ Twitter

Zrób świąteczny prezent sobie i... środowisku!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-05 21:39

W tym roku naprawdę warto przyłożyć się do przedświątecznych porządków. Warszawiacy, którzy przyniosą 10 lub 17 grudnia na Biobazar niepotrzebne elektrośmieci i zużyte baterie, otrzymają choinki (z bryłą korzeniową).

Dzięki ERP Polska, szansa na wymianę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii pojawi się w Warszawie dwukrotnie: 10 i 17 grudnia. W tych dniach na ul. Żelaznej 51/53 w godzinach 8-17 odbywać się będzie Biobazar.

Aby dostać od nas w prezencie choinkę, wystarczy przynieść ze sobą:
4 małe elektrośmieci - takie jak telefon czy suszarka, lub
2 średnie elektrośmieci (telewizor, komputer), lub
1 duży elektrośmieć (np. lodówka, pralka), lub
1 kg zużytych baterii.

Ponieważ całe wydarzenie ma na celu poprawę stanu naszego środowiska, zadbaliśmy również o ekologiczność choinek - rozdawane przez nas drzewka posiadają bryłę korzeniową, zabezpieczoną juta. Wszystko po to, aby choinki dotrwały do Świąt, a później mogły zostać wysadzone, zamiast trafić na śmietnik.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (ZSEE) oraz zużyte baterie stanowią nie lada zagrożenie dla naszego środowiska. Zawierają w sobie szkodliwe materiały oraz metale ciężkie i nie mogą trafiać z pozostałymi śmieciami na wysypisko. Na szczęście recykling ZSEE i zużytych baterii się opłaca, ponieważ jego części składają się z cennych materiałów, na przykład ze złota (wykorzystywane jest w układach elektronicznych telefonów komórkowych, ponieważ przewodzi prąd jeszcze lepiej niż miedź). Prawie połowa materiałów w urządzeniach elektronicznych to metale, które mogłyby być użyte ponownie, oszczędzając zasoby i energię potrzebne do ich wydobycia i obróbki.
(Marta Pawlak)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.