Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22953 miejsce

"Zrób to w Krakowie" - niezwykły przewodnik

"Zrób to w Krakowie" Magdaleny Kursy, Wojciecha Pelowskiego i Rafała Romanowskiego to nietuzinkowy przewodnik, w którym znalazły się ciekawe propozycje na spędzenie czasu w stolicy Małopolski.

okładka / Fot. AgoraKraków to magiczne miasto, z którym mam wiele miłych wspomnień. Podobają mi się jego zabytki, bogata oferta kulturalna oraz wolniejsze tempo niż w stolicy. Zauważyłam, że gdy idę po Krakowie warszawskim rytmem, to ludzie dziwnie się patrzą. Mogłabym tam zamieszkać. W mieście tym jest wiele ciekawych miejsc, które można przeoczyć podczas standardowego zwiedzania. Rozwiązaniem tego problemu może być publikacja "Zrób to w Krakowie" Magdaleny Kursy, Wojciecha Pelowskiego i Rafała Romanowskiego.

"Zrób to w Krakowie" to nietuzinkowy przewodnik po stolicy Małopolski. Znalazły się w nim informacje o knajpach, kawiarniach, klubach, galeriach, muzeach czy zabytkach. Teksty są krótkie, mają zaledwie pół strony i są napisane w dwóch językach - polskim i angielskim. Ich walorem są ilustracje, które przybliżają opisywane miejsca.

Warto wspomnieć, że oprócz opisów ciekawych miejsc, znajdziemy tu także kulturalny kalendarz wraz ze stronami internetowymi interesujących wydarzeń (m.in. Opera Rara, Przegląd Kabaretów PAKA, Miesiąc Fotografii, Wielka Parada Smoków, Festiwal Kultury Żydowskiej, Festiwal Tańców Dworskich "Cracovia Danza"), a także kilka praktycznych adresów (z tanim jedzeniem, miejscami dla dzieci, informacją turystyczną) oraz mapa.

 / Fot. Weronika TrzeciakAutorzy chcą pokazać, że stolica Małopolski nie musi się kojarzyć jedynie z Wawelem; Bramą Floriańską; czy Rynkiem Głównym z Sukiennicami i Kościołem Mariackim. Oczywiście autorzy nie wypierają się świętych dla Polaków zabytków czy pomnikowych postaci. Jednak jest również wiele innych miejsc, do których warto dotrzeć.

Jednym z takich miejsc jest Muzeum Inżynierii Miejskiej, które mieści się w dawnej zajezdni tramwajowej. Warto tam zajrzeć, choćby dla XIX-wiecznej wozowni tramwaju konnego, dawnej kuźni i stajni oraz hali tramwaju elektrycznego. Odbywają się różne wystawy - zabytkowych tramwajów, zabytkowych samochodów i motocykli. Relację z wystawy można zobaczyć tutaj.

 / Fot. Weronika TrzeciakWarte uwagi są także m.in.: cztery kopce (Kościuszki, Piłsudskiego, Krakusa i Wandy), synagogi na Kazimierzu (Remuh, Tempel, Stara, Kupa, Wysoka, Popera, Izaaka Jakubowicza), plac Bohaterów Getta z żeliwnym krzesłem, krypta klasztoru Reformatów z otwartymi trumnami, w których leżą zmumifikowane zwłoki, Las Wolski z pierwszym w Polsce leśnym zoo(zrobiłam 2 fotogalerie z tego miejsca, które podzieliłam na ssaki i ptaki) czy zamek w Przegorzałach, do którego nie wiedzieć czemu turyści rzadko zaglądają.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Koniecznie proszę kupić, przewodnik jestem naprawdę inspirujący ;)

Dziękuję za miłe słowa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo chciałabym "poznać Kraków znany mieszkańcom." Taka właśnie myśl zrodziła się w mojej głowie po przeczytaniu powyższego tekstu. Poradnik na pewno kupię. A jego czytanie zacznę od legend:)
Pani Weroniko, oczywiście Pani wie...świetnie napisana recenzja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.