Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8762 miejsce

"Zrób to w Warszawie!" - alternatywny przewodnik

"Zrób to w Warszawie!" Agnieszki Kowalskiej i Łukasza Kamińskiego to alternatywny przewodnik, w którym znalazły się ciekawe propozycje na spędzenie czasu w stolicy naszego kraju.

okładka / Fot. AgoraW Warszawie mieszkam od urodzenia i z wyjątkiem Krakowa nie zamieniłabym go na żadne inne miasto w Polsce. Przekonuje mnie do niego bogata oferta kulturalna, a szczególnie teatralna. Mniej podobają mi się korki i ciągły pośpiech, którego nie dostrzegam w innych częściach kraju. Zauważyłam nawet, gdy idę w innym mieście warszawskim rytmem, to ludzie dziwnie się patrzą, bo tam chodzi się wolniej. W dodatku stolica jest rozległa, dlatego przy ograniczonym czasie można przeoczyć wiele ciekawych miejsc podczas zwiedzania. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się publikacja "Zrób to w Warszawie!" Agnieszki Kowalskiej i Łukasza Kamińskiego.

Warszawa / Fot. tpsdave/ CC0 Public Domain"Zrób to w Warszawie!" to alternatywny przewodnik po stolicy naszego kraju. To już trzecie wydanie tej publikacji - świadczy to o jej dużej popularności i zapotrzebowaniu na tego typu książki. Pierwsza edycja powstała 6 lat temu. Jak wspominają sami autorzy: Od tego czasu Warszawa zmieniła się diametralnie. Rozkwitła klubokawiarniami, zbliżyła się do Wisły, rozbuchała restauracjami i barami, eksplodowała festiwalami, wystawami i koncertami. Jest jak szalony kalejdoskop, co chwilę się zmienia, mieni różnymi kolorami. I to nas nieustająco fascynuje. Stąd właśnie wzięło się najnowsze "Zrób to w Warszawie!"

W przewodniku znalazły się informacje o nowych knajpach, kawiarniach, klubach czy galeriach, a także ponadczasowych fascynacjach i przejściowych modach. Teksty są krótkie, mają zaledwie pół strony i są napisane w 2 językach - polskim i angielskim. Dodatkowo ich walorem są ilustracje, które przybliżają opisywane miejsca.

Warto wspomnieć, że oprócz opisów ciekawych miejsc, znajdziemy tu także kulturalny kalendarz wraz ze stronami internetowymi interesujących wydarzeń, a także praktyczne inspiracje oraz mapy, które ułatwią lokalizację obiektów.

materiały promocyjne / Fot. AgoraAutorzy chcą pokazać, że stolica nie musi się kojarzyć jedynie z Pałacem Kultury i Nauki, który widać z każdego miejsca, oprócz samego Pałacu; Ogrodem Saskim i Grobem Nieznanego Żołnierza; Łazienkami Królewskimi i znajdującym się w nich Pałacem na Wodzie czy Zamkiem Królewskim. Jest wiele innych miejsc, do których warto dotrzeć.

Jednym z takich miejsc jest Muzeum Neonów (z czasów PRL-u), do którego udałam się podczas zeszłorocznej Nocy Muzeów. Jak twierdzą autorzy przewodnika: Nasze neony z lat 60. i 70. to prawdziwy fenomen na skalę światową (...) Neony nie tylko rozświetlały mroki miasta, ale również wprowadzały elementy koloru, lekkości i fantazji. Obiekt zlokalizowany jest na Pradze Południe (na terenie Soho Factory), jednak jest trochę ukryty i nie tak prosto do niego trafić. Moją fotorelację z tego miejsca możecie obejrzeć tutaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Pani Isabelle, warto się na nią skusić ;)

Panie Piotrze, dziękuję za miłe słowa i również pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, "paleta" możliwości spora i tam nie można się nudzić.
Przy okazji pozdrawiam panią Weronikę i dzięki za przystępnie pisane recenzje.
Issabell, dziękuję, że potrafisz tak pięknie pokazać wszystko, czego się tylko nie "dotkniesz".
No, ale chyba obie macie w tym kierunku wrodzony talent?
Powiedziałbym, takie doprawione w sam raz i nie przesolone i nie rozwleczone. :*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa propozycja :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.