Facebook Google+ Twitter

Zrobili z Piłsudskiego zbrodniarza

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-23 07:10

"Nasz Dziennik" pisze o bulwersujących kopertach pocztowych sprzedawanych w Wilnie. Przedstawiają one między innymi marszałka Józefa Piłsudskiego jako ludobójcę narodu litewskiego do spółki z Adolfem Hitlerem i Józefem Stalinem oraz Armię Krajową organizującą czystki etniczne w Wilnie.

"Nasz Dziennik" pisze o bulwersujących kopertach pocztowych sprzedawanych w Wilnie. Przedstawiają one między innymi marszałka Józefa Piłsudskiego jako ludobójcę narodu litewskiego do spółki z Adolfem Hitlerem i Józefem Stalinem oraz Armię Krajową organizującą czystki etniczne w Wilnie.To powtórka z analogicznej prowokacji przeprowadzonej dwa lata temu - zauważa gazeta. Natomiast polscy parlamentarzyści wskazują, że tego typu antypolskie kłamstwa mają ciche poparcie w kołach rządowych Litwy i oczekują od władz Rzeczypospolitej Polskiej interwencji.

Na kopertach, które są do nabycia na poczcie głównej w Wilnie, można zobaczyć podobizny największych zbrodniarzy XX wieku: Hitlera i Stalina oraz Józefa Piłsudskiego. Podpis w języku litewskim informuje, że są to "wielcy organizatorzy ludobójstwa narodu litewskiego". Pojawia się insynuacja, że Armia Krajowa miałaby w ramach akcji "Burza" w 1944 r. przeprowadzić czystki etniczne na Litwinach. Następnie oskarża się Polskę, że chce być "strategicznym okupantem" zamiast "strategicznym partnerem" - a polska polityka "trąci szowinizmem, duchem wielkopolskim i imperializmem".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.