Facebook Google+ Twitter

Zrobiło mi się niedobrze po wysłuchaniu wystąpienia premiera

Nie pierwszy raz, choć tym razem nawet mowę mi odjęło.

Władza
Władza w kraju jest potrzebna
Jak ster dla okrętu
Żeby kraj się nie pogrążył
W otchłani zamętu.
Cechą władzy sprawiedliwej
Jest szacunek władcy
Do poddanych
Tak mawiają najlepsi doradcy.
Władzę swą wybiera naród
Dlatego powinien
Władzę swą szanować
Z tego słynie demokracja.
Lecz czasami władza bierze
Przykład z króla słońca
A jej wzrok i słuch dosięga
Ledwie biurka końca.
Naród zaś czasami żąda
Cudów manny z nieba
Zamiast swoją pracą pomóc
Gdy potrzeba chleba
Dobrze będzie tylko wtedy
Kiedy naród władzę
No i władza naród też mieć
Będzie na uwadze.
Spokój jest potrzebny ludziom
By czegoś dokonać
Rząd ma znaleźć dobrą drogę
Naród ją pokonać
Lecz jeżeli taka droga będzie zmorą
Ludzie pójdą inną drogą
Nowy rząd wybiorą.
Aby czasu nie marnować
I sił nie roztrwonić
Mądrych ludzi trzeba słuchać
I jak skarb ich chronić.
Na ostatniej płycie Edyty Geppert znalazła się piosenka do muzyki i słów Marka Grechuty. Miałem ochotę skomentować wystąpienie premiera. Poczułem się jednak tak zniesmaczony słowami, które usłyszałem, że zrobiło mi się niedobrze. Niech komentarzem będzie wiersz Marka Grechuty, który tak pięknie wyśpiewała Edyta Geppert. Dedykuję premierowi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Panie Andrzeju, to idź i "puść Pan sobie pawia" i po problemie:-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Spoko! Z każdym dniem sprawa przysycha a i ja mam poważne wątpliwości, czy rzeczywiście to był aż taki przekręt... Nie jest to eleganckie, ale w polityce chyba norma. Nie godzę się na to, zwł. w wykonaniu PiS, ale przechodzi mi oburzenie. Kanclerz Niemiec za co dostal posadę prezia w rurociągu *Północ*? Za inteligencję lub z powodu znajomości j. rosyjskiego? Nie oszukujmy się! Normalna łapówa, której nie nagrano, ale cały świat wie o co biega...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgoda - jest tragicznie. I żeby to było w wykonaniu jakiejkolwiek partii, ale PiS? Partia, która ma dumną (a okazuje się że) i buńczuczną nazwę?! Niestety, upadek jest oczywisty. Nie dziwię się, że traci poparcie.
Ciekawe, jak byśmy wyglądali, gdyby PO było wiodące i Tusk byłby prezydentem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja nie chcę, by cokolwiek było "dalej kontynuowane". Jeśli już, to po prostu "kontynuowane". Tylko co tu kontynuować? Oszustwa, korupcję, którą nazywa się normalną procedurą podczas negocjacji przy rozdziale stanowisk? Przecież chodziło o zachętę do przejścia R. Beger do PIS-u w zamian za... Jak premier śmie wmawiać narodowi, że nic się nie stało, że to zmowa jakiejś "szarej sieci"? Najwyraźniej uważa Polaków za głupców, ciemną masę, której można wszystko wmówić. Zresztą, ma podstawy, żeby tak myśleć. Wszak ten głupi naród już wcześniej dał się omamić i posadził na wysokich stołkach małych braci Kaczyńskich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czas pracuje na korzyść PiS (chyba że szybko rozwiążą sprawę). Codziennie będa mówić o prowokacji, o brzydkiej Renacie, że tak jest wszędzie i za jakiś czas ucichnie. Sam byłem oburzony i zaszokowany, ale pomału mnie rozmagnesowywują... Pewnie wszystkie awanse były tak wprowadzane, tylko nam sie wydawało, że jest "po ludzku", bo naszą miarę uczciwości zwykłej polskiej łajzy (przesadnie uczciwej) stosowaliśmy wobec posłów, ministrów itp. A Renia ma podobno majątek 5 baniek... Z uczciwości?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety, nasz Pierwszy Po Bogu chyba rzeczywiście zdołował wszystkich, którzy go wczoraj wysłuchali... Z bólem muszę przyznać rację jednemu z grona rozmówców w programie w TVP1, który zaraz po przemówieniu prowadzili Dorota Wysocka i Krzysztof Ziemiec, że charakter i ton przemówienia Premiera przypominał wystąpienia... gomułkowskie (i nie tylko te).
Z drugiej strony, to, co się stało i dzieje, przypomina JAKO ŻYWO "Nocną Zmianę" na Rządzie Premiera Jana Olszewskiego. Wszyscy czują, że Begier Tasiemka jest prowokacją skonstruowaną w określonym celu. Ale te tłumaczenia i to przemówienie...

Mimo wszystko wolę, aby to, co zapoczątkował PiS, dalej było kontynuowane. Nie gwarantują tego w ŻADEN SPOSÓB siły i partie pozaPiSowskie, więc... czekam, jak zapewne większość Polek i Polaków, jak PiS to rozwiąże... Oby sytuacja sprzed lat nie powtórzyła się... Oby...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Całkowita racja! Było do bani, a tak na nich stawiałem i ich piękne przemówienia i plany! Ciekawe, czy Grechuta (gdyby został premierem) wziąłby sobie do serca swoje własne słowa? I to przy akompaniamencie p. Edyty?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.