Facebook Google+ Twitter

Źródła geotermalne, czyli Rydzyk wierci

Aby dostać się do źródła geotermalnego, Tadeusz Rydzyk potrzebuję nie tylko sprawnego wiertła, ale też potężnych pieniędzy. Ciekawe jak daleko jest w stanie się posunąć, aby zaspokoić swój najnowszy kaprys?

Jak podaje tygodnik - "Fakty i Mity", redemptorysta Rydzyk szuka źródełka wody geotermalnej. Równolegle szuka pieniędzy potrzebnych na jego poszukiwania. Chociaż gwoli ścisłości, źródełko już znalazł, ale z kasą niestety trochę gorzej.

Rydzyk jest ambitny i nie zadowala go głębokość 1030 metrów, bo na tyle dopiero swoje wiertło wbił w głąb ziemi. Ale on mierzy dalej, czy raczej głębiej, bo chce się wwiercić do głębokości 2950 metrów. Na taką bowiem głębokość otrzymał koncesję, swoją drogą ciekawe jak? Rydzykowy kaprys miał być dotowany m.in. przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 27 milionów złotych. Niestety, Rydzyk zwyczajowo popełnił liczne uchybienia i NFOŚiGW, spuścił Rydzyka i jego wiertło na drzewo.

Rydzyk przyznaje w specjalnym komunikacie, że nie wie jak rozwiązać problemy finansowe, co w wolnym tłumaczeniu znaczy – nie wie skąd wziąć szmal. Zbieraniem szmalu zajmuje się Fundacja Lux Veritas, ale nie może ona ogłosić publicznej zbiórki.

Komitet specjalny ludzi świeckich zwrócił się zatem do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z wnioskiem o zgodę na tą zbiórkę. -W dalszym ciągu jednak nie mam odpowiedzi i nie wiem jak to będzie wyglądało – mówi zafrasowany Rydzyk.

Natomiast rzeczniczka MSWiA – Wioletta Paprocka, twierdzi, że żaden wniosek Fundacji Lux Veritas w sprawie publicznej zbiórki pieniędzy na kaprys redemptorysty, nie wpłynął do jej resortu. Zapewnia, że jeśli ów wniosek wpłynie, zostanie na pewno rozpatrzony.

Jan Król, też ksiądz, jest koordynatorem komitetu wspierającego badania geotermalne. To poważna sprawa, biorąc pod uwagę fakt, że ów komitet powołany został do życia, podczas spotkania 200, za przeproszeniem,- członków Kół i Biur Radia Maryja. On także jest emisariuszem wniosku do MSWiA dotyczącego pozwolenia na legalną żebraninę na ten zbożny cel.

Tadeusz Rydzyk w swoim komunikacie, przedstawia jeszcze jedną ze swoich myśli górnolotnych: -"Teraz mamy nową lewicę i to widać, to idzie przez świat i to jest w Polsce. Tak bym powiedział, że partia, która nam tego zabroniła, koalicja rządząca, to jest lewica prawicy i prawica lewicy. I mamy takie rezultaty, jakie mamy. Ja mam nadzieję, że ludzie jakoś rozwiążą ten problem.

Od września, naukowcy powiązani z Radiem Maryja, prowadzą specjalne spotkania w różnych zakątkach kraju, podczas których perorują o niewątpliwych dobrodziejstwach płynących ze źródeł geotermalnych. Ale zanim źródełko Rydzyka zacznie tymi dobrodziejstwami tryskać, muszą oni, oczywiście w sposób naukowy, przekonać słuchaczy, aby z ich kieszeni popłynęły pieniądze, ku chwale Rydzykowego Imperium.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

I nic więcej nie mają Państwo do powiedzenia !!!!
Zasoby geotermalne są w stanie pokryć w dużej mierze zapotrzebowanie energetyczne Polski.
Otwór geotermalny w Toruniu ma doskonałe parametry techniczna to powyżej 500 m3 wody o temperaturze 70 stopni C,
Taka ilość wody zaspokaja w 100% zapotrzebowanie tak dużego miasta jakim jest Toruń w ciepło w okresie wiosna- jesień.
Energia geotermalna to nowoczesne źródło energii odnawialnej.
Można z tego źródła uzyskiwać oprócz ciepła prąd elektryczny . Jest to realne w Polskich warunkach.
Trzeba jednak zacząć i to rozwijać. Badania są kosztowne.
Ale jeżeli jedyną rzeczą jest ujadanie to brak możliwości aby myśleć o tym.
Typowe polskie piekło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ co tu dużo mowic? Kazda chucpa ujdzie od czasu konkordatu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

+/ Rydzykowe imperium szwindlami i żebraniną stoi!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po biznesie medialnym, przemyśle stoczniowym pan Rydzyk zajął się górnictwem geotermalnym. Ciekawe co będzie następne. Jeżeli inni wezmą sobie do serca działalność pana Rydzyka to za chwilę dowiemy się, że z wnioskiem o dotacje z budżetu państwa na krzewienie wiary zwrócił się Orlen lub PGNiG-e, a największy klasztor powstanie za społeczne środki w sztandarowym obiekcie ery wczesnego Gierka Hucie Katowice bo produkcja stali raczej średnio się opłaca i jest szkodliwa dla środowiska. Ale będzie się działo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.