Facebook Google+ Twitter

Źródła zwady

W naszej Kochanej Ojczyźnie skłócenie trwa, niemal nie przerwanie od czasu bezpotomnej śmierci króla Zygmunta II Augusta, ostatniego z Jagiellonów. Czym to poskutkowało - nie muszę chyba tu opisywać.

W naszej Kochanej Ojczyźnie skłócenie trwa, niemal nie przerwanie od czasu bezpotomnej śmierci króla Zygmunta II Augusta, ostatniego z Jagiellonów. Czym to poskutkowało - nie muszę chyba tu opisywać. Przejdę do okresu około, że tak powiem "Przekrętu Okrągłostołowego". Pod koniec bytowania władzy ludowej i w pierwszych dniach po przekręcie Polacy - sądząc po sobie - byli pełni nadziei na lepsze. Te nadzieje, tym bardziej były rozbudzane, że do przemian ustrojowych i do zmiany oblicza Polski nawoływał, nasz wielki Polak - Papież Jan Paweł II.

A co zostało nam do dzisiaj z tych nadziei? - Pozostała pustka po polskim przemyśle i nie ustające przepychanki. Oskarżają, wyklinają, wyzywają, jedni na drugich ujadają i ....? I w Polsce, żeby nie powiedzieć dosadniej, powiem że jest biednie. W Polsce dzieją się rzeczy, które nie napawają optymizmem. Po zajrzeniu do wyszukiwarek, najwięcej widzimy tytułów - Rośnie liczba samobójstw w Polsce. Bezrobocie sięga 15 procent.

Ale czy można się temu dziwić? Gdy popatrzymy i posłuchamy, co nam politycy aplikują podczas swoich wystąpień w środkach masowego przekazu, to i tak dochodzimy do wniosku, że Polacy to wyjątkowo cierpliwy, zaradny i operatywny naród. Bo w innym kraju, gdyby tak funkcjonowała władza, jak w Polsce, to już dawno wybuchła by rewolta.Niektóre zachowania i wypowiedzi polskich polityków, nagłaśniane przez media mogą przyprawić normalnie rozumującego obywatela o zawrót głowy.

Ostatnio nagłaśniana jest sprawa niby afery wszech czasów III Rzeczypospolitej, której głównymi bohaterami są PiS, o. T. Rydzyk i R. Giertych. No i ja w artykułach na ten temat zauważam takie oto sformułowania:
- "dotacjami rządu na inwestycje duchownego" Mowa jest o Polskiej Geotermii, czyli o wykorzystaniu źródeł wód geotermalnych na potrzeby mieszkalnictwa i nie tylko, w które to dzieło mocno zaangażowany jest Redemptorysta, o. T. Rydzyk, twórca mediów publicznych - Radia Maryja i TV Trwam, jak również Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.


-
"stosunek do ideologii ruchów homoseksualistów" Noooo! To sformułowanie - powiem wprost - zwaliło mnie z nóg. Bo okazuje się,
że musiałem przeżyć 72 lata, obalenie Władzy Ludowej, wydostanie się spod skrzydeł sowieckiej "opieki", Przekręt Okrągłostołowy, wprowadzenie ustroju demokratycznego, nazywanego - poprzez analogię do nazw używanych w bankowości - Parademokracją, aby dowiedzieć się, że homoseksualiści swoje ruchy wykonują według jakiejś ideologii. Takie sformułowanie, nie tylko że powinno znaleźć się w księdze Guinnesa, ale i wywołać poczucie dyskryminacji wśród heteroseksualistów. No bo dlaczego to tylko ruchy homoseksualistów odbywają się według jakiejś ideologii, a heteroseksualistów są takie sobie, zwyczajne?

Jak z tego wynika, to wykorzystanie wód geotermalnych, nie jest sprawą państwową, a prywatną sprawą o. T. Rydzyka. - Jak to prywatyzacja w Polsce daleko się posunęła i ugruntowała i jak daleko Polska posunęła się w teorii procesów "rozrodczych"? No! inaczej Polski, jak "Zielona Wyspa" już chyba nikt nie ośmieli się nazwać. Te wyżej wspomniane dolegliwości, to przypadkowy
"pryszcz". Sam już nie wiem, czy te wszystkie wydarzenia są skutkiem działalności "piątej kolumny" czy naszej polskie "mądrości narodowej"?

Co .......? - Nic innego nie potrafisz poza ciągłym napominaniem mnie?
Na co ten sarkazm, nim goryczy sobie nie osłodzę - powiadasz. Wiem. Wiem. Już tyle razy to od Ciebie słyszałem. Ale powiedz mi skąd mam brać radość życia, skoro nieustannie prześladuje mnie przekonanie:

Że w Polsce, prędzej wyczerpią się węgla pokłady
Niż wyschną źródła tryskające – chęcią zwady.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.