Facebook Google+ Twitter

Zrozumieć Afrykę: HAART rozpina skrzydła

Kenijskie stowarzyszenie na rzecz walki z handlem ludźmi HAART, informuje o swoich kolejnych sukcesach. Choć wiedzą, że pracy jest wiele, wiara w to, co robią, nie opuszcza ich.

 / Fot. Domena publicznaStowarzyszenie ''Awareness Against Human Trafficking", którego pomysłodawcą i założycielem jest polski działacz na rzecz praw człowieka Radosław Malinowski, jak co miesiąc informuje zainteresowanych tematyką handlu ludźmi, co dzieje się w organizacji. Szefostwo HAART pragnie podzielić się coraz to większą liczbą chętnych, którzy zjawiają się na warsztatach organizowanych przez stowarzyszenie w stolicy Kenii-Nairobi. Organizacji udało się też po raz pierwszy wyjść poza granicę wielkiej aglomeracji - wg statystyk HAART udało się w styczniu zorganizować 16 takich spotkań, które są wynikiem dużo wcześniejszego planowania. Listy obecności ze spotkań pokazują, iż na wszystkie warsztaty przyszło 689 osób, co daje 44 osoby na jednym spotkaniu.

Kolejną priorytetową sprawą, jaką zajmuje się organizacja poza warsztatami, jest zbieranie danych o występowaniu handlu ludźmi na terenie Kenii. Jest to jednak praca niezwykle pracochłonna i wymagająca, ze względu na utrudnienia i niebezpieczeństwo, jakie ze sobą niesie. Jak informuje Radosław Malinowski, trudno jest znaleźć świadków takich precedensów, a już tym bardziej osoby, które bezpośrednio zetknęły się z handlem ludźmi bądź były jego ofiarami. Organizacja przyznaje się, iż sposób, jaki do tej pory obrała w pozyskiwaniu informacji nie działa i przymierza się do zmiany strategii. W związku z tym ma zamiar podjąć współpracę z wolontariuszami, którzy będą się zajmować tylko i wyłącznie pozyskiwaniem informacji na temat handlu ludźmi w Kenii. W tym celu HAART już pracuje z dwoma zaprzyjaźnionymi detektywami, którzy służą organizacji swoją wiedzą policyjną. W tej chwili oboje współpracują z siostrą Mary (współzałożycielka HAART) nad sprawą grupy kobiet, które chcą wyjechać do Francji i co, według HAART, kwalifikuje się do handlu ludźmi. O całym przebiegu akcji organizacja będzie informować na bieżąco.

Stowarzyszenie przygotowuje się także do pierwszych poważnych akcji promocyjnych w mediach. Jednym z kroków ku temu, jest nagrywanie spotu promującego organizację, który HAART planuje rozprzestrzenić także w Polsce. Na najbliższym czasie ma także ukazać się pierwszy papierowy biuletyn organizacji. Stowarzyszenie informuje też, iż do tej pory na koncie zebrało 330 zł, za co serdecznie dziękuje darczyńcom. Radosław Malinowski planuje przesłać pieniądze na pomoc dla wolontariuszy w Kenii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.