Facebook Google+ Twitter

ZTM i Ministerstwo Finansów złamały prawo ws. Karty Warszawiaka

GIODO informuje, że wymiana danych obywateli miedzy ZTM a Ministerstwem Finansów była niezgodna z prawem. Rozważane jest podjęcie działań w ramach procedur karnych. Mimo zastrzeżeń GIODO, Karty Warszawiaka będą wydawane normalnie.

ZTM i Ministerstwo Finansów złamały prawo ws. Karty Warszawiaka / Fot. By Astrorek (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Co"Niewątpliwie nastąpiło złamanie przepisów o ochronie danych osobowych i prawdopodobnie również ustawy o ewidencji podatników" powiedział Wojciech Wiewiórowski w rozmowie z PAP.

Kontrola, którą przeprowadził Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych dotyczyła przetwarzania danych osób, które starają się o wydanie Karty Warszawiaka. ZTM przekazał bowiem do MF dane wszystkich osób, które mają spersonalizowane karty miejskie, również tych, które nie planowały wystąpić o Kartę Warszawiaka - podaje tvnwarszawa.pl. "Na razie nie jesteśmy w stanie określić, czy doszło do szkody w rozumieniu prawa cywilnego dla osób, których dotyczą dane. Natomiast niewątpliwie nastąpiło złamanie przepisów o ochronie danych osobowych i prawdopodobnie również ustawy o ewidencji podatników" - powiedział Wiewiórowski.

Dodatkowo, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych zamierza także powiadomić rzecznika Praw Obywatelskich, ponieważ ma wątpliwości, czy może istnieć kartka skierowana jedynie do mieszkańców konkretnego miasta i czy nie jest to dyskryminacja niezgodna z prawem europejskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.