Facebook Google+ Twitter

ZTM Warszawa wprowadziła ułatwienia dla niepełnosprawnych

Szalony Wózkowicz znów wkroczył do akcji. Tym razem zwrócił uwagę na brak podjazdu dla wózków przy siedzibie ZTM. Udało się wywalczyć udogodnienie dla niepełnosprawnych.

Mowa o budynku, w którym znajduje się siedziba ZTM. "Kilka lat temu w skrzydle Pałacu, gdzie ZTM przyjmuje interesantów, zrobiono podjazd, ale tylko z jednej strony. Z drugiej był wymurowany tzw ukośnik – czyli bardzo stromy, dwuśladowy podjazd na schodach. Dla wózków zupełnie niedostępny" - pisze na swojej stronie Szalony Wózkowicz.

Towarzystwo Przyjaciół Szalonego Wózkowicza (TPSW) postanowiło zwrócić uwagę na ten problem. Decyzja Zarządu Transportu Miejskiego była pozytywna i podjazd powstał także po drugiej stronie.
Rampa / Fot. Waldemar Równy
"Dzięki temu mamy teraz możliwość swobodnego przedostania się z Ogrodu Saskiego w kierunku Ratusza, bez dużego nadrabiania drogi. Poradzono sobie nawet z wykonaniem zakrętu na rampie aby ominąć drzewo" - Szalony Wózkowicz chwali sobie nowy podjazd.

Miejmy nadzieję, że taką skuteczność będziemy mogli zaobserwować przy okazji ważniejszych inwestycji.

Podjazd, po lewej budynek ZTM / Fot. Waldemar Równy
"Może to nie jest wielkie wydarzenie, ale... naprawdę ważny odruch serca" - tak wydarzenie skomentował Szalony Wózkowicz. Jednocześnie pragnie podziękować za podjazd.

Przy okazji warto zobaczyć wszystkie poczynania TPSW na ich oficjalnej stronie oraz zapoznać się z nimi w serwisie wiadomości24.pl

Problemy osób niepełnosprawnych w Warszawie
Niepełnosprawni na rondzie dmowskiego
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/warszawa_kolejne_skrzyzowanie_Warszawa. Kolejne skrzyżowanie oczami osoby niepełnosprawnej
Warszawa. Trakt Królewski nie dla wózkowiczów
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.