Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25947 miejsce

ZTM wyprowadza się z Senatorskiej na Żelazną 61

Zarząd Transportu Miejskiego opuszcza swoją siedzibę przy ulicy Senatorskiej 37 i przenosi się na Żelazną 61.

 / Fot. Zuska, GNU, CC2.5.0, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Blekitny_palac.jpg&filetimestamp=20061108231154ZTM do końca lutego musi opuścić Pałac Błękitny, który był jego siedzibą od 1992 roku. Właściciel budynku – spółka Theta Investments – nie zgodził się na przedłużenie umowy najmu.

Nowa siedziba będzie się znajdowała na skrzyżowaniu ulicy Żelaznej z Grzybowską, w miejscu, w którym wcześniej znajdowała się Agencja Rynku Rolnego. Lokalizacja ta jest dyskusyjna, gdyż
Pałac Błękitny znajduje w bliskim sąsiedztwie pierwszej linii metra, jest wręcz otoczony przystankami autobusowymi, krzyżują się tam także dwie linie tramwajowe, natomiast na Żelazną można się dostać tylko jednym autobusem.

Na uwagę zasługuje też fakt, że choć nowa siedziba będzie zajmowała większą powierzchnię i będą tam pomieszczenia klimatyzowane (jak informuje ZTM, właściciel Pałacu Błękitnego, nie pozwalał na żadne prace remontowe), to część wydzielona do obsługi klientów będzie znacznie mniejsza. Kasy biletowe na Senatorskiej 37 przez pewien czas będą nadal dostępne dla warszawiaków.

W budynku Pałacu Błękitnego będą się mieściły biura klasy A. Właściciel zamierza przeprowadzić gruntowny remont kompleksu, na który będzie się składać: odrestaurowanie elewacji, odgrzybianie murów oraz montaż nowoczesnej klimatyzacji. W planach była też budowa parkingu podziemnego, ale na to nie wyraził zgody warszawski konserwator zabytków.

Błękitny Pałac zawdzięcza swoja nazwę błękitnym dachówkom, którymi został pokryty w 1807 roku. W przeszłości należał m.in. do Stefana Potockiego, króla Augusta II i Anny Olszewskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.