Facebook Google+ Twitter

ZTM zastanawia się czy wpuścić rowerzystów na warszawską Starówkę

Być może już niedługo będzie można bezkarnie wyjechać rowerem na warszawską Starówkę. Urzędnicy zastanawiają się nad takim rozwiązaniem, bowiem stolica jest ostatnim z większych polskich miast, w którym jest to zabronione.

Dotychczas wydanie zgody na swobodne poruszanie się rowerem po Starówce uniemożliwiał według ZTM-u sprzeciw mieszkańców loverower.pl, co ciekawe, bowiem
jak podaje warszawa.gazeta.pl rowerzyści i tak jeżdżą ulicami Starego i Nowego Miasta.

Pieszym to nie przeszkadza a policja i straż miejska rzadko w takich przypadkach interweniują. ul. Brzozowa, Warszawa, Stare Miasto / Fot. MMAby poznać opinie mieszkańców ZTM umieścił na swojej stronie internetowej www.ztm.waw.pl specjalną sondę. Na odpowiedzi czeka do 19 marca.

Jak podaje Zwiazek Transportu Miejskiego:"Sonda została umieszczona na prośbę pełnomocnika prezydent m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej w związku z licznymi postulatami stołecznych cyklistów, którzy chcieliby poruszać się po Starówce swoimi jednośladami. Sonda ma pomóc ocenić, czy chęć wpuszczenia rowerów na Starówkę, to postulat wyłącznie niewielkiej grupy, czy ogólnospołeczna potrzeba."

Jeśli więc inicjatywa zostanie zrealizowana pomyślnie, to być może tym razem od lat walczący z zakazem rowerzyści będą mogli swobodnie wyjechać na brukowane uliczki warszawskiej starówki. Możliwe, że zakaz pozostanie jedynie na ulicach w których ruch pieszych jest wzmożony, czyli Świętojańskiej czy Nowomiejskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.