Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21206 miejsce

Żubry z Białowieży hitem internetu. Zwierzęta mają swoją stronę na Facebooku

Na stronie Lasów Państwowych można śledzić transmisję online z Puszczy Białowieskiej. Kamera znajduje się w miejscu, gdzie wykładana jest karma dla żubrów.

 / Fot. Michael Gäbler [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia CommonsŻubry online są nawet na Facebooku. Fanpage białowieskich żubrów, które można obserwować na żywo dzięki kamerze zainstalowanej przez Lasy Państwowe w Puszczy Białowieskiej, polubiło już ponad 80 tysięcy osób.

Chętnych do oglądania żubrów na stronie Lasów Państwowych jest tak wielu, że dosyć często nie wytrzymuje łącze. Ale mimo wszystko warto być cierpliwym i czekać na transmisję online.

Na podglądanej przez kamerę polanie najczęściej zobaczyć można stado czterech, pięciu dojrzałych żubrzych byków. – Najłatwiej jest obserwować je właśnie zimą, gdy skupiają się w większe grupy wędrujące w poszukiwaniu pokarmu. Potrafimy odróżnić poszczególne zwierzęta i tym samym stada. W tym roku najbardziej charakterystyczne jest jedno z nich, z malutkim żubrem, który późno przyszedł na świat – mówi Bogusław Dawidziuk, leśniczy z Nadleśnictwa Browsk.

Czytaj także: Asteroida o średnicy pół kilometra zbliży się do Ziemi. W poniedziałek znajdzie się w odległości 1,2 mln kilometrów


Cyfrowa kamera zainstalowana została na terenie Nadleśnictwa Browsk (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych Białystok, okolice Hajnówki). Jej oko spogląda na polanę położoną na północnym skraju Puszczy Białowieskiej. W tym miejscu leśnicy wykładają zimą karmę dla żubrów, dlatego zwierzęta te chętnie odwiedzają polanę i spędzają na niej dużo czasu.

Źródło: AIP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A hodowlane żubry można oglądać do upojenia na pastwiskach pałacu w Kurozwękach.
https://www.youtube.com/watch?v=mNOX-FwEk3Y
http://mapy.eholiday.pl/galeria-kurozweki-staszow-staszow,sort-uzytkownik,67559.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.