Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28986 miejsce

Zuchowe przedstawienie o ekologii

Zuchy, najmłodsi członkowie ZHP, zaprezentowały w niedzielne popołudnie w centrum Radomska przedstawienie zachęcające do postaw ekologicznych.

Z każdą minutą przedstawienia w parku na Placu 3-go Maja gromadziło się coraz więcej radomszczan / Fot. Paweł Dudek40. Gromada Zuchowa "Czerwone Muchomorki" z pomocą kilku zuchów z 56. Gromady Zuchowej "Błękitne Bractwo" podsumowała przedstawieniem ekologiczny miesiąc jakim jest wrzesień. Właśnie w tym miesiącu szczególnie zwraca się uwagę na ochronę środowiska, bo co roku organizowana jest akcja międzynarodowego sprzątania świata.

- Scenariusz przedstawienia zuchy otrzymały z komendy hufca i od wtorku ćwiczyły z zaangażowaniem swoje role - powiedziała Marta Gałwiaczek, która na co dzień jest przyboczną w 40. Gromadzie Zuchowej. Dzieci same przygotowały stroje z tektury, kolorowego papieru i bibuły.

W przedstawieniu wystąpiły żywioły - ziemia, powietrze oraz woda. Opowiadały one w jaki sposób człowiek na co dzień zanieczyszcza środowisko, w którym przyszło mu żyć. Na koniec żywioły mówiły o tym, że nasza planeta została stworzona dla ludzi i że ludzie powinni o nią dbać w szczególny sposób. Żywioły wspomniały też jakie zachowania człowieka sprzyjają przyrodzie, a jakie są dla niej destrukcyjne.

Do przedstawienia zuchy zostały przygotowane przez Martę Gałwiaczek (przyboczną 40. GZ) oraz Katarzynę Olejnik (drużynową 56. GZ). Na happeningu pojawiło się liczne grono radomszczan.

Zuchy podczas przedstawienia / Fot. Paweł DudekPodczas występu widać było zaangażowanie młodych aktorów / Fot. Paweł Dudek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

" idzie zuch, wicher dmucha..."
super!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

jak zawsze na najmlodszych mozna liczyc :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.09.2009 08:28

Brawo zuchy! Przywracacie mi wiarę w człowieka :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mundurek juz nie ten, co ja kiedyś nosiłam...
Niech żyją Zuchy!))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.