Facebook Google+ Twitter

Zuchwała kradzież w paryskim muzeum. System bezpieczeństwa zawiódł

W nocy ze środy na czwartek z paryskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej skradziono pięć obrazów. Wśród nich były prace Picassa i Modiglianiego. Okazało się, że kradzież była możliwa ponieważ system bezpieczeństwa muzeum nie działa prawidłowo.

"Od końca marca system alarmowy w miejskim muzeum sztuki nowoczesnej nie działa prawidłowo" - wyjaśnił mer Paryża Bertrand Delanoë. 30 marca stwierdzono częściowe zakłócenia w pracy systemu. Jeszcze tego samego dnia zalecono jego naprawę. Dotychczas jednak nie zdołano jej wykonać.

Włamanie do muzeum, według prowadzącego dochodzenie, zostało zauważone w czwartek rano, przed jego otwarciem. Usytuowana w pobliżu kamera zarejestrowała człowieka, który przez okno wszedł do muzeum. Personel stwierdził, że szyba była wybita a kłódki wyłamane.

Wśród skradzionych obrazów jest dzieło hiszpańskiego malarza Pabla Picassa i Francuza Henri’ego Matisse’a. Pozostałe trzy dzieła są autorstwa Włocha Amedeo Modigliani’ego, Francuzów Georges’a Braque i Fernanda Léger’a. Znajdowały się one w różnych salach muzeum. Obrazy, których wartość szacuje się na 100 milionów euro, prawdopodobnie nie były ubezpieczone.

„Te obiekty według nas nie są zabezpieczone” - powiedział w wywiadzie dla "Frankfurter Rundschau" Stefan Horsthemke, dyrektor Axa-Art, największej spółki ubezpieczającej dzieła sztuki. Muzeum zwróciło się do tej firmy z prośbą o wyjaśnienie sprawy kradzieży. Stwierdzono, że budynek nie był dostatecznie zabezpieczony przed kradzieżą.

Prowadzący śledztwo zwrócili uwagę, że przy kradzieży dzieł sławnych artystów chodzi zwykle o zlecenie tego typu procederu. Wówczas zdobycz znika często w prywatnych skarbcach „konesera” i wszelki ślad po niej znika.

źródło: de.news.yahoo.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 24.05.2010 18:48

Popyt czyni podaż i do czasu jak będą spływały zamówienia na tego rodzaju przedmioty, trzeba wzmóc ochronę miejsc ich eksponowania i przechowywania. Jak wynika z artykułu, ktoś zlekceważył awarię systemu alarmowego, a na efekty nie trzeba było czekać długo... Małgorzato, za ciekawią informację 5*:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecam p.Emilu film THe General na faktach Martin Cahill to jego gra Spacey w pana filmiku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.youtube.com/watch?v=-AfXL5PZt10
od pierwszej minutki, ten film przedstawia jak łatwo okraść galerię/muzeum. Oczywiście jest to komedia ;)
ale skoro tak łatwo okraść muzeum to równie dobrze ta metoda może być skuteczna.
Mnie jedynie zostało śledzić ebay.com, może obrazy tam się pojawią ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziekuje za tą wiadomość, tak samo uktadzino w Odessie obraz Caravaggio w lipcu 2008.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.