Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1457 miejsce

Zuchy ratują ropuchy. Dzieci ze szczecińskich szkół pomagają płazom

Dzieci ze szczecińskich szkół ratują ropuchy. Wyłapują przechodzące przez jezdnię płazy i wrzucają do jeziora Szmaragdowego. Trwa druga edycja akcji Szkolne zuchy ratują ropuchy”.

 / Fot. ZUK/AIPAkcję prowadzą pracownicy Wydziału Lasów Miejskich Zakładu Usług Komunalnych, dofinansowana jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Biorą w niej udział przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych. - We wtorek, około godziny 10.30 na miejscu (przy ulicy Kopalnianej) zjawią się zerówkowicze” ze Szkoły Podstawowej nr 5.

Przywiezie ich specjalnie podstawiony autobus. Każdy uczestnik otrzyma m.in. kamizelkę odblaskową z nadrukiem Żabi patrol” i gadżet niespodziankę - informuje Andrzej Kus, rzecznik Zakładu Usług Komunalnych w Szczecinie. - Dzieci w gumowych rękawiczkach będą wkładały żaby do wiaderek, a następnie wpuszczały do jeziora Szmaragdowego. Dodatkowo będą uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, przygotowane zostaną dla nich ciepłe napoje.

Na czas akcji zmieniona została organizacja ruchu na ul. Kopalnianej. Na wysokości parkingu leśnego ustawiono znak zakaz ruchu w obu kierunkach - nie dotyczy pojazdów Lasów Miejskich i służb porządkowych. Czasowe wyłączenie z ruchu odcinka drogi ma na celu zapewnienie ropuchom bezpieczne przemieszczenie się do jeziora. Akcja potrwa do 10 kwietnia.

Czytaj także: Pomóż młodym naukowcom wysłać sondę do stratosfery. Rakieta zostanie wystrzelona za rok

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.