Facebook Google+ Twitter

Żuki. Polował /nielegalnie/ na dziki

Jedni pohukują na sowy, drudzy łapią motyle. Inni lubią dziki, a zwłaszcza mięso i skóry. Kryminalni właśnie wytropili w gminie Terespol kłusownika.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiFunkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Terespolu na podstawie posiadanych informacji operacyjnych ustalili sprawcę kłusownictwa, którym okazał się 35-letni mieszkaniec pobliskiej gminy.

Podczas przeszukania jego domu i zabudowań gospodarczych zabezpieczono mięso z dzika. Ujawniono też w zagrodzie żywego dzika o wadze około 60 kg. Zwierzę przekazano dzierżawcy obwodu łowieckiego.

Dodajmy, że przetrzymywanie zwierzyny łownej bez odpowiedniego zezwolenia, podlega karze grzywny.

35-latek usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa z art. 53 pkt. 6 ustawy prawo łowieckie. Odpowie za to, że nie będąc uprawnionym do polowania wszedł w posiadanie zwierzyny dzikiej leśnej czyli czterech dzików, a następnie dokonał ich obielenia i poćwiartowania.

- Zatrzymany przyznał się do kłusowania i poddał dobrowolnie karze - powiedział nam rzecznik prasowy KMP w Białej Podlaskiej  / Fot. Archiwum KWP Lublinkom. Jarosław Janicki. - Na poczet grożącej kary zabezpieczono pieniądze w kwocie 500 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.