Facebook Google+ Twitter

Żurawski pobił wyczyn Lubańskiego! Wróci do kraju?

Jak informuje "Super Express", Maciej Żurawski zdobywając swój ósmy tytuł mistrzowski (cztery razy z Wisłą, trzy z Celtikiem Glasgow, jeden z Omonią) wyprzedził legendę polskiej piłki - Włodzimierza Lubańskiego (siedem triumfów z Górnikiem)

Maciej Żurawski w stroju reprezentacji / Fot. Remigiusz Szurek w24.pl33-letni "Żuraw", od lipca 2009 roku piłkarz cypryjskiej Omonii Nikozja, zdobył w tym sezonie siedem bramek. Omonia, dwudziestokrotny już mistrz Cypru, na obecny tytuł czekała od 2003 roku, z polskim napastnikiem wreszcie się to udało. Żurawski stał się jedynym polskim piłkarzem z obecnie grających z aż tyloma mistrzowskimi medalami. Do rekordu Stefana Floreńskiego (dziewięć mistrzostw z Górnikiem Zabrze) brakuje mu niewiele, gdzie wywalczy kolejny tytuł?

Byłemu kapitanowi naszej reprezentacji kontrakt z klubem kończy się wraz z upływem obecnego sezonu, piłkarz jednak dodaje w rozmowie z "SuperExpressem", że Cypr mu służy i chciałby tutaj zostać na dłużej: - Mój kontrakt z Omonią się kończy, ale chciałbym tu zostać. Jesteśmy mistrzem, Omonia zagra w 3 rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Za oknem 30 stopni, ludzie nigdzie się nie spieszą. Fajnie tu.

Na pytanie, czy rozważa swój powrót do Polski odpowiada twierdząco: - Taką opcję też biorę pod uwagę. W Polsce budują nowe stadiony, fajnie byłoby na nich zagrać. W grę wchodzi Wisła lub Lech. Jeśli są zainteresowane to jestem gotów do rozmów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.