Facebook Google+ Twitter

ZUS czy ZUS i OFE? Od 1 kwietnia możemy wybierać

Od 1 kwietnia Polacy mogą zdecydować, gdzie chcą gromadzić składki na przyszłą emeryturę. Wyboru między ZUS a OFE można dokonać do 31 lipca.

 / Fot. Stefan.p21Jak donosi Polskie Radio wybór jest następujący: albo całość składki emerytalnej będzie wędrować do ZUS, albo będzie podzielona między ZUS (85 proc.) a OFE (15 proc.).

Jeśli ktoś chce oszczędzać w OFE - musi złożyć specjalne oświadczenie. Wszelkie informacje dotyczące powszechnego systemu emerytalnego, a także potrzebne formularze ( w przypadku wyboru OFE), można znaleźć w placówkach ZUS, a także na stronach Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, a także Komisji Nadzoru Finansowego.

Oświadczenie można złożyć osobiście (w jednostce ZUS) lub wysłać pocztą. Jeśli ktoś jest posiadaczem konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS - może je wysłać przez Internet.

Warto dokładnie przemyśleć decyzję, ponieważ po 31 lipca będzie to możliwe dopiero za 2 lata. Później - co 4 lata.
Wybór ZUS nie wymaga żadnych dodatkowych formalności, dlatego brak oświadczenia o przejściu do OFE jest równoznaczne z pozostaniem w ZUS.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Witam serdecznie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witam :)
A co do wyboru, jak zauważył jeden z polityków, co za różnica, czy nie będę dostawał emerytury z OFE czy z ZUS? I tak nie będę dostawał :(

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.04.2014 11:08

Witamy nową członkinię redakcji :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.