Facebook Google+ Twitter

ZUS ma nowego prezesa

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-10-05 16:23

Prezes Rady Ministrów powołał Zbigniewa Derdziuka na prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W piątek nowy prezes objął stanowisko.

Zbigniew Derdziuk, nowy prezes ZUS / Fot. Przemysław Przybylski- Mam świadomość wagi wyzwania, przed jakim staję. Zakład Ubezpieczeń Społecznych pełni niezwykle ważną rolę w państwie. Żeby dobrze funkcjonować potrzebuje spokoju. Moim zadaniem jest przede wszystkim zapewnienie bieżącej wypłaty świadczeń i dobrej obsługi wszystkich klientów Zakładu - mówi nowy prezes ZUS Zbigniew Derdziuk.

Zbigniew Derdziuk ma 47 lat. Jest absolwentem Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Podyplomowo ukończył również studia z zakresu organizacji i zarządzania prowadzone przez Instytut Organizacji i Zarządzania w Przemyśle ORGMASZ oraz szwedzką Grupę Konsultingową M-Gruppen. Odbył również liczne szkolenia w dziedzinie finansów i zarządzania, m.in. w IESE Business School w Barcelonie.

W swojej dotychczasowej karierze pracował w administracji, bankowości, mediach, konsultingu, pełnił również wysokie funkcje rządowe. W latach 90. piastował stanowiska dyrektorskie w TVP S.A. Zajmował kierownicze stanowiska w kancelariach Sejmu i Senatu, m.in. dyrektora Gabinetu Szefa Kancelarii Sejmu. W 1995 r. został dyrektorem departamentu w Polskim Banku Inwestycyjnym, a w 1997 r. przeszedł do PKO BP. Od marca 1999 r. był sekretarzem stanu i zastępcą szefa Kancelarii Premiera Rady Ministrów w rządzie Jerzego Buzka.

Stanowisko sekretarza stanu otrzymał również w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, w którym to piastował także stanowisko przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów. W 2006 r. został sekretarzem m.st. Warszawa. Następnie wrócił do sektora bankowego, obejmując stanowisko wiceprezesa zarządu Banku Pocztowego S.A. Do Rady Ministrów powrócił w listopadzie 2007 r., kiedy został ministrem-członkiem Rady Ministrów i Przewodniczącym Komitetu Stałego Rady Ministrów w rządzie Donalda Tuska. Stanowisko to zajmował do stycznia 2009 r., kiedy został wiceprezesem zarządu Banku Pocztowego S.A., którym to był do chwili objęcia stanowiska Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

----
Autor: Wojciech Andrusiewicz
Pierwsza publikacja: http://finanse.wp.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.