Facebook Google+ Twitter

ZUS organizuje swoim urzędnikom wycieczkę do Watykanu. Za pieniądze z funduszu socjalnego

Oddział ZUS w Biłgoraju ogłosił przetarg na wycieczkę do Watykanu i Rzymu dla swoich urzędników. Specyfikacja istotnych warunków zamówienia zawiera m.in. takie pozycje jak audiencja u papieża, czy też minimum dwie surówki do obiadokolacji

Sonda

Finansowanie wycieczki do Watykanu ze środków funduszu socjalnego to...

 / Fot. screenPrzetarg został ogłoszony na stronach ZUS w Biuletynie Informacji Publicznej, obok takich poważnych zamówień jak remonty czy budowa siedziby oddziału ZUS. Wycieczka ma być sfinansowana z funduszu socjalnego oraz środków pracowników. Urzędnicy wyjadą w dwóch grupach we wrześniu i październiku.

Specyfikacja istotnych warunków zamówienia zawiera m.in. zapewnienie transportu z lotniska do hotelu z zastrzeżeniem, iż niedopuszczalne jest rozpoczęcie zwiedzania z bagażami. Wymagane jest też zapewnienie minimum programu wycieczki m.in. modlitwy przy grobie Jana Pawła II, audiencję u papieża. Śniadania mają być bez ograniczeń, na obiadokolację minimum dwa dania do wyboru i dwie surówki.

Czy taka wycieczka musi być dofinansowywana z funduszu socjalnego - pyta gazeta.pl. W 2001 r. Sąd Najwyższy wydał orzeczenie, że "fundusz świadczeń socjalnych ma łagodzić różnice w poziomie życia pracowników i ich rodzin, a także emerytów i rencistów. Jest on wyrazem funkcji społecznej zakładu pracy, zaś jego adresatami są zwłaszcza rodziny o najniższych dochodach".

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Niech sobie jadą nawet do samego ojca Rydzyka do Torunia zwiedzać jego posiadłości, pod warunkiem, że jest to zgodne z obowiązującym prawem.
Nie dajmy się zwariować, przecież w ZUS-ie pracuje ogromna większość normalnych ludzi. Są to nasi znajomi (osobiście nikogo nie znam, a więc nikogo znajomego nie bronię! To tak, żeby było jasne...), członkowie rodzin i koledzy. Czy to ich wina, że działają w legalnej piramidzie finansowej? Ba! Mocno wręcz wspieranej przez aparat państwowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
No Nie
  • No Nie
  • 27.06.2012 13:51

A co kogo obchodzi na co idzie fundusz socjalny ? Pewnie tak zadecydowali pracownicy .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zofia Nasidłowska
  • Zofia Nasidłowska
  • 27.06.2012 12:26

Czy w Polsce cokolwiek znormalnieje??Rząd zastanawia się nad reformami,jak i gdzie uciułać trochę na pokrycie dziur!!Nie łatajmy tylko naprawmy prawo,sumienia,obowiązkowość,której teraz już nikt nie uczy przestrzegać!ROK znormalnienia we wszystkich wydatkach w państwie,firmach,rodzinach i jesteśmy na wielkim plusie!!To moja obserwacja w rodzinie i otoczeniu.Nie wszystko,co oferują nam musimy mieć tu i teraz i teraz!! Nie jest niezbędna dla ZUS ta wycieczka,nowe auta dla rządu,ozdoby miast na EURO 2012!!To idzie w mlnzł!Leczmy wrzody nas męczące w łużbie zdrowia,NFZ/to dopiero wrzód na d.../,te czapy w podzielonych PKP, itd.Panie PREMIERZE TUSK,jestem od 9 lat emerytką PKP,matką trzech córek w ty jednej niepełnosprawnej po leczeniu przez niepełnosprawną służbę zdrowia/dziecko w 2-giej klasie podstawówki zdrowiutkie jak rydz/,babcią trójki wspaniałych wnuków!!!Nie ma czego zazdrościć pełnych sklepów,zasobności w różnorodności towarów,pokus i rozpasania zachłanności młodych,bo to normalna rzecz,że chce się mieć!Ale nie ma normalności i pewności na jutro w żadnym zakresie!Nie jest pewna praca,mieszkanie,leczenie,szkoła!To rodzi stres i agresję ludzi,dzieci!Znormalniejmy wreszcie,nie zazdrośćmy,nie podżegajmy,nie kręćmy!Polska jest piękna,ludzie mądrzy po gospodarsku,nie dajmy się zwariować!A Pan Panie Premierze wraz ze swoimi ludżmi buduj POLSKĘ dla NAS,dla SIEBIE I SWOICH PRZYSZŁYCH WNUKÓW!!!Czytam rózne komentarze i jest mi przykro,jesteśmy bardzo zgryżliwi,niefajni w tych wpisach!!POLITYKĘ zostawmy pasjonatom polityki,historykom,bo Oni wiedzą albo i nie o czym mówią!Ale my mówmy o życiu przy ziemi,w domach,bo o tym duuuużo wiemy!A Panowie rządzący wsłuchujcie się i wczytujcie w to!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 27.06.2012 12:19

Co w tym dziwnego? Ma organizować wycieczkę pracownikom skarbówki?
To zwykłe czepianie się, fundusz pracowniczy wykorzystują pracownicy, mogą więc jechać do Zoo albo do Watykanu, ich wola.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja się nie dziwię, że ZUS organizuje swoim pracownikom taki odpoczynek. W końcu ile Ci biedni ludzie muszą się nakombinować, żeby zawsze wyjść na swoje? To ciężka praca! Trzeba im dać trochę wytchnienia! Co tam my robole - przecież ktoś musi na nich pracować. A było się uczyć, tez jeździlibyśmy na takie wycieczki :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.