Facebook Google+ Twitter

ZUS oszczędzi miliony złotych

Dzięki rozbudowie własnego systemu informatycznego Zakład Ubezpieczeń Społecznych zredukuje przyszłoroczne koszty outsourcingu usług IT o kilkadziesiąt milionów złotych. To jednak dopiero początek.

Zakład właśnie wypowiedział umowę na przetwarzanie 140 tys. niezreformowanych świadczeń emerytalno-rentowych przez ZETO Częstochowa. Po upływie rocznego okresu wypowiedzenia umowy obowiązki zakładu elektronicznej techniki obliczeniowej przejmie Centralny Ośrodek Obliczeniowy ZUS. Pozwoli to na miesięczne oszczędności rzędu 300 tys. zł, co w skali roku da kwotę 3,6 mln zł. A to dopiero początek zaplanowanej przez ZUS redukcji kosztów w zakresie outsourcingu usług IT.

Zakład będzie ograniczał współpracę również z pozostałymi zakładami elektronicznej techniki obliczeniowej, które obsługują obecnie ok. 7,5 mln niezreformowanych świadczeń emerytalno-rentowych. Dziś koszty tej obsługi to 220 mln zł. Obsługa kolejnych świadczeń będzie systematycznie przejmowana przez ZUS w miarę postępów przy rozbudowie systemu informatycznego Zakładu.

Jednak największe oszczędności, które ZUS poczyni w przyszłym roku dotyczą przeniesienia nieaktywnych świadczeń z 17 pozostałych ZETO (poza ZETO Częstochowa) do systemu informatycznego ZUS. Migracja świadczeń, które nie są obecnie wypłacane z powodu zgonu lub utraty prawa do ich wypłaty przyniesie Zakładowi ok. 30 mln zł oszczędności. Cześć z zaoszczędzonych funduszy ZUS zamierza przeznaczyć na rozbudowę elektronicznego archiwum.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.