Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15542 miejsce

ZUS pierwszy w e-administracji

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął najważniejszy etap wdrażania profesjonalnej e-administracji. Właśnie podpisał z firmą Sygnity umowę na budowę nowego portalu informacyjnego. Jej realizacja przeniesie usługi ZUS do internetu.

 / Fot. materiały prasoweNowy Portal Informacyjny jest najważniejszą częścią wprowadzanej właśnie Platformy Usług Elektronicznych, czyli pierwszego w Polsce e-urzędu.

Nowy Portal Informacyjny to innowacyjny portalem obsługi klienta. Za jego pośrednictwem będzie można załatwić w ZUS-ie wszelkie sprawy. System umożliwi elektroniczne przygotowanie i przekazywanie różnego rodzaju wniosków. Pozwoli wszystkim grupom klientów ZUS na systematyczny i bezproblemowy dostęp do własnego indywidualnego konta w Zakładzie. Emeryci i renciści sprawdzą przez internet wysokość swoich świadczeń, ubezpieczeni wielkość zgromadzonych na ich kontach składek, zaś przedsiębiorcy na bieżąco skontrolują stan rozliczeń swojej firmy z ZUS.

Przez Internet będzie też można kierować do Zakładu wszelkie pytania. W poruszaniu się po nowym portalu pomoże specjalny wirtualny doradca. W celu skorzystania z możliwości jakie da Nowy Portal Informacyjny klienci ZUS otrzymają swój indywidualny login systemowy i hasło. Przedsiębiorcy zarejestrują się na portalu także za pomocą posiadanego certyfikatu kwalifikowanego bezpiecznego podpisu elektronicznego lub loginu z platformy ePUAP.

Nowy Portal Informacyjny zostanie oddany do użytku na przełomie 2011 i 2012 r. Wartość podpisanej z firmą Sygnity umowy to 18,1 mln zł brutto. Jednak co bardzo istotne, realizując projekt Nowego Portalu Informacyjnego oraz Platformy Usług Elektronicznych ZUS nie poniesie żadnych kosztów. 85 proc. środków na oba projekty pochodzić będzie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, zaś 15 proc. z budżetu państwa.

Wdrożenie całej Platformy Usług Elektronicznych zakończy się w grudniu przyszłego roku. Poza Nowym Portalem Informacyjnym w jej skład wejdzie jeszcze: system kierowania ruchem w placówkach, urzędomaty oraz centrum informacji telefonicznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ala
  • ala
  • 20.01.2011 20:00

w związku z tym pytam : ile tych matek,córek i kochanek po 4 klasach podstawówki przyjętych do tego burdelu po znajomości będzie zwolnionych ,ile tych pałaców wybudowanych za skradzione ludziom pieniądze będzie zamienionych np. na szkoły

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.