Facebook Google+ Twitter

ZUS rehabilituje

Plan przekroczony! Z oferowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych rehabilitacji leczniczej skorzystało ponad 70 tys. osób.

Rehabilitacja lecznicza to element prewencji rentowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Korzystają z niej osoby, które są zagrożone niezdolnością do pracy. W ramach rehabilitacji leczone są schorzenia: psychosomatyczne, narządu ruchu, układu krążenia oraz układu oddechowego. W zależności od typu schorzenia i kwalifikacji dostępna jest rehabilitacja stacjonarna i ambulatoryjna.


Od kilku już lat popularność „zusowskiej” rehabilitacji systematycznie rośnie. Tylko w ubiegłym roku skorzystało z niej 73,4 tys. osób. Jest to o 1,5 tys. pacjentów więcej niż zakładał ZUS. W porównaniu z 2008 r. liczba rehabilitowanych osób wzrosła aż o 6 tys. Pośród nich najwięcej, bo blisko 60 tys. było osób ze schorzeniami narządu ruchu.

Poza standardową rehabilitacją leczniczą ZUS prowadził w ubiegłym roku również pilotażowe programy rehabilitacji. Skorzystały z nich kobiety po operacjach związanych z chorobami onkologicznymi oraz osoby ze schorzeniami układu krążenia. W tym drugim przypadku Zakład wprowadził niespotykana dotychczas w Polsce rehabilitację telemedyczną.

Co bardzo ważne rehabilitacja lecznicza w ramach prewencji rentowej ZUS jest całkowicie bezpłatna. ZUS finansuje nawet dojazd do sanatorium. O skierowaniu na rehabilitację decyduje lekarz orzecznik ZUS.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.