Facebook Google+ Twitter

ZUS się unowocześnia

ZUS ostatecznie zamknął umowę z Asseco na budowę Kompleksowego Systemu Informatycznego. Teraz czas na rozbudowę i modyfikacje.

Zamknięcie umowy z 10 października 1997 r. kończy etap budowy jednego z największych w Europie systemów informatycznych. ZUS przejął kody źródłowe i autorskie prawa majątkowe do wytworzonych elementów IT. W miejsce starej umowy ZUS podpisał z Asseco Poland S.A. nową umowę – na utrzymanie i rozwój KSI. Warta 403 mln zł umowa obejmuje okres 36 miesięcy. W jej ramach, ale na podstawie odrębnych zleceń, firma Asseco będzie wykonywała modyfikacje oprogramowania użytkowego KSI wynikającego m.in. ze zmian prawa czy konieczności optymalizacji systemu.

Podpisanie umowy poprzedziły wielomiesięczne analizy w ramach których sprawdzono wszelkie możliwe rozwiązania w zakresie planowanej rozbudowy KSI. Obok analiz własnych ZUS zlecił też audyt swojego systemu informatycznego. Wyniki analiz i audytu potwierdziły zasadność postępowania ZUS w kontekście zawieranej umowy. Co ważne, nową umowę zawarto na korzystniejszych niż dotychczas warunkach. Zakład będzie na bieżąco otrzymywał dokumentację analityczną i techniczną kolejnych oddawanych do użytku modułów wraz z kodami źródłowymi i autorskimi prawami majątkowymi. W przyszłości pozwoli to na dywersyfikację dostawców, a tym samym wprowadzenie konkurencji dla obecnego dostawcy.

Zawarta z Asseco umowa zapewnia bieżącą i niezakłóconą eksploatację systemów informatycznych ZUS, zapewniając przy tym wymagany poziom bezpieczeństwa. Zabezpieczone zostały interesy wszystkich klientów Zakładu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.