Facebook Google+ Twitter

ZUS świętował 75-lecie swego istnienia w nowej siedzibie

W przeddzień 75. rocznicy powołania do życia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odbyła się okolicznościowa uroczystość. Prezes, pracownicy i zaproszeni goście świętowali w nowej siedzibie, którą ZUS ufundował sobie za prawie 200 mln zł.

Nowy prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Zbigniew Derdziuk podczas konferencji prasowej, 7 bm. w centrali ZUS w Warszawie. / Fot. Tomasz Gzell/PAPNa Żoliborskich Sadach w Warszawie, w swojej nowej siedzibie Zakład Ubezpieczeń Społecznych świętował dziś 75-lecie działalności. Po trwającej ponad kwadrans ceremonii powitania wszystkich obecnych i nieobecnych gości, głos zabrał prezes tej instytucji, Zbigniew Derdziuk. W swoim przemówieniu chwalił urząd, którym od niedawna kieruje oraz gratulował pracownikom sukcesów w obszarze ubezpieczeń społecznych. Wielu z nich otrzymało dzisiaj wysokie odznaczenia państwowe, które w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej wręczała Minister Pracy i Polityki Społecznej Jolanta Fedak. W dobrych humorach utrzymywał wszystkich uczestników spotkania znany muzyk - satyryk Waldemar Malicki.

ZUS został powołany do życia na podstawie rozporządzenia Prezydenta RP Ignacego Mościckiego z dnia 24 października 1934 roku. Obecnie posiada oddziały terenowe w całej Polsce i zatrudnia 47 tys. pracowników. Zajmuje się obsługą emerytalno - rentową 24 mln Polaków.

Nowa siedziba to okazały gmach przy ul. Szamockiej 5, wybudowana kosztem blisko 200 mln złotych. Sam gabinet prezesa to 100 metrów kwadratowych powierzni. Cały teren jest ogrodzony i monitorowany, położony wśród zieleni daleko od zgiełku stolicy, tuż za cmentarzami na Powązkach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

zus to coś takiego jak kleszcz
mówi klesz do psa będziemy w stałym kontakcie
więcej nam zabiera niż daje
żeby utrzymać armię urzedników i ich biura najwięcej zapłacą najbiedniejsi
w zasadzie powstał by utrzymywać zapracowanych urzędników
kazdy przedsiębiorca doskonale by się obył bez tej instytucji
100 m gabinet prezesa powinien dać nam podatnikom wiele do myślenia ???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmm... 100 metrów kwadratowych?
A tak mi się przypomniało - link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.