Facebook Google+ Twitter

ZUS zapłacił 25 mln zł, chce odzyskać choćby jedenaście

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-07-15 11:10

Wreszcie znalazł się chętny na biurowiec Infoleksu, "bohatera" głośnej afery gospodarczej. Budynek chce kupić od komornika warszawska firma zajmująca się obrotem nieruchomościami.

Historia wieżowca przy ul. Rydza-Śmigłego jest długa. W 1999 roku budynek kupił Zakład Ubezpieczeń Społecznych, płacąc za niego firmie Infolex 25 milionów złotych. Trzy miesiące wcześniej "Infolex" nabył ten wieżowiec za jedyne 9 milionów złotych. Sąd unieważnił tę transakcję. ZUS nie odzyskał jednak wszystkich wydanych pieniędzy i do dziś bezskutecznie próbuje wyegzekwować je od Jerzego W., formalnie pozostającego właścicielem nieruchomości. Budynek zajął komornik, który stara się go teraz spieniężyć. Pod koniec czerwca nie doszła do skutku druga już licytacja wieżowca. Tuż przed jej rozpoczęciem na konto komornika nie wpłynęło wadium od żadnego potencjalnego kupca.

- Wtedy ZUS poprosił o zawieszenie egzekucji - mówi Andrzej Rittmann, komornik zajmujący się Infoleksem. Jak się teraz okazuje, powodem tego nie był wcale brak zainteresowania, a wręcz przeciwnie.

- W ostatniej chwili dostaliśmy bardzo poważną ofertę, niestety było już zbyt późno, żeby firma mogła wpłacić wadium. Dlatego poprosiliśmy o zawieszenie licytacji na trzy miesiące, tak żeby chętni mogli do niej przystąpić we wrześniu. Nie chcieliśmy tracić drugiego terminu, organizowanie kolejnych licytacji ze względów formalnych byłoby bardzo czasochłonne - mówi Przemysław Przybylski, rzecznik ZUS, dodając, że oprócz wspomnianej oferty, prawnicy Zakładu mieli w ostatnich dniach więcej sygnałów od innych potencjalnych nabywców.

Cena wywoławcza za biurowiec Infoleksu wynosi 11,3 miliona złotych. Chętni muszą wpłacić wadium w wysokości 1,7 mln zł. (pb)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.