Facebook Google+ Twitter

ZUS zbankrutuje w ciągu 8 lat. Emerytury pochłaniają 1/3 wydatków z budżetu

Z "Raportu o sytuacji ZUS" przedstawionego przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców i Fundację Republikańską wynika, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestanie być wypłacalny przed 2020 r.

 / Fot. Wistula/CC 3.0Zdaniem autorów raportu rządowe zapewnienia o wydolności systemu są nieprawdziwe. "W perspektywie średnio- i długoterminowej nie jest możliwe wypłacanie obecnie gwarantowanych świadczeń emerytalnych bez strukturalnych reform systemu emerytalnego, bądź bez zwiększonej presji fiskalnej, co w efekcie zabija polską gospodarkę" - mówił Marcin Chłudziński, prezes Fundacji Republikańskiej, cytowany przez serwis interia.pl.

System emerytalny obciąża budżet kwotą 130 mld złotych rocznie. To 1/3 wszystkich wydatków publicznych. Zdaniem autorów raportu rządowe prognozy stabilnego wzrostu do 2060 r., wzrostu płac, spadku bezrobocia są nierealne. Demografia też nie sprzyja systemu emerytalnemu. W 2060 r. ludność naszego kraju będzie liczyć 32,5 mln osób, a dominować będą osoby w wieku poprodukcyjnym. "Społeczeństwo się starzeje i wpływów do ZUS-u będzie coraz mniej. Tego żaden system nie wytrzyma" - powiedział prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Cezary Kaźmierczak - cytowany przez Dziennik.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Jakie to absurdy. Wszystko zostało szczegółowo zaplanowane 30 lat temu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żyjemy w kraju socjalizmu.

A co do bankructwa ZUS-u:

1. W 2020 PO nie będzie już u "steru władzy", więc czym tam się przejmować - burdel pozostawią opozycji.
2. Opozycja będzie na tyle opozycyjna, że pod naciskiem moherowych babć żądających swojej emerytury po prostu ratyfikuje kolejny traktat UE o zintegrowaniu polskiego systemu ubezpieczeniowego z ogólnounijnym budżetem, tym samym sprzedając kolejny fragment naszej kulejącej suwerenności politycznej, lecz uchraniając się przed bankructwem... na kolejne 10 lat. Po tych 10 latach pozostanie już tylko wojna, bo jest ona logiczną kontynuacją socjalizmu: vide niewypłacalność III Rzeszy przed '39 w wyniku polityki zadłużania na cele zbrojeniowe. W końcu już Marks i Engels przekonywali, że by komunizm był prawdziwie skuteczny, rewolucja musi się rozprzestrzenić na cały glob.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ZUS już zbankrutował. Świadczą o tym przecież miliardowe dotacje z budżetu.
Nie rozumiem, jak można dodatkowo sponsorować najzwyklejszą w świecie piramidę finansową? Do tego udział w niej jest obowiązkowy. Żyjemy w kraju absurdów

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.