Facebook Google+ Twitter

ZUS-tań z nami. Wszystko dla satysfakcji klienta

Celem nadrzędnym, nowej filozofii zarządzania w ZUS, jest zwiększenie satysfakcji klientów - tak twierdzą urzędnicy. Budżet ZUS szacuje się na ponad 4,2 mld złotych

Celem nadrzędnym, nowej filozofii zarządzania w ZUS, jest zwiększenie satysfakcji klientów - tak twierdzą urzędnicy. Przypomnijmy, największy pracodawca w kraju zatrudnia ponad 47 tys. osób. Posiada 43 oddziały, 217 inspektoratów i 64 biura terenowe. Budżet ZUS szacuje się na ponad 4,2 mld złotych.

W ubiegłym roku wydano na:
- Pensje pracownicze: około 2 mld złotych.
- Rachunki za telefony stacjonarne: 17,2 mln złotych.
- Rachunki za telefony komórkowe: 1,6 mln złotych.
- Delegacje ZUS-owców: 11,7 mln złotych.
- Szkolenia: około 9 mln złotych.
- Energia, woda, gaz: 67 mln złotych.
- Zakup papieru poligraficznego: 8,3 mln złotych.
- Porady firm zewnętrznych: około 1 mln złotych.

Dodać należy, że gdy w ubiegłym roku ZUS "oszczędzał" i zabrakło mu ok. 7,5 miliarda złotych na wypłaty emerytur, rząd sięgnął po pieniądze do Funduszu Rezerwy Demograficznej. ZUS zaś zakupił sobie 13 nowiutkich samochodów - oczywiście dla pracowników. Takich spraw było więcej, nie mówmy o marmurach itp., przecież wszystko to dla wygody petentów.

Byłbym stronniczy, gdybym nie zapoznał się z informacjami zawartymi na oficjalnej stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Otóż według informacji tam zawartych: "Dobrze lub bardzo dobrze ocenia Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeważająca liczba jego klientów. Tak wynika z pierwszego etapu badań satysfakcji klientów ZUS prowadzonych przez Millward Brown SMG/KRC.
W skali od 1 do 5 ZUS uzyskał ogólną notę 3,64. Bardzo dobrze i dobrze ocenia Zakład aż 77 proc. świadczeniobiorców, 58 proc. płatników składek i 49 proc. ubezpieczonych".

Zastanawiam się, jak to jest z tym ZUS-em, że go tak nie lubimy?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Ten tytuł wciąż za mną chodzi : )

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robercie, nie będę dokładnie podawał, ponieważ obecnie w Krajowym Rejestrze Sądowym tego typu dane o firmach zostały zablokowane, ponieważ za mocno w oczy raziło nasze społeczeństwo. Jeszcze dwa lata temu miesięczna pensja tej rangi prezesa wynosiła 500.000 zł (słownie: pięćset tysięcy zł/miesiąc). Teraz jak to ukrywają, to zapewne jeszcze więcej! Dlatego ja mam moralne prawo ocenić to jako jawne złodziejstwo na szczytach władzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W sumie to przedłużone ramiona ..........)))))))))))).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyliczyłem sobie że średnia płaca na pracownika wynosi ponad 42,5 tyś zł. Realnie zarabiają ok 2 tyś., ciekawe gdzie idzie reszta pieniędzy, czyżby szczeble kierownicze zarabiały po kilkadziesiąt, kilkaset tysięcy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wydaje mi się że to może być kilkakrotnie więcej niż pochłaniają prowizje OFE . O kosztach OFE łatwo się mówi o kosztach ZUS lepiej "politycznie zamilczeć".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.